Pijany kierowca nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom na oczach policji

0
Fot. policja.pl
35-letni mieszkaniec gminy Mikstat odpowie przed sądem. Popełniając wykroczenie, jakim jest nieustąpienie pierwszeństwa dwójce dzieci, chcących przejść przez pasy, dopuścił się też przestępstwa - prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. I za to przestępstwo właśnie stanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa pieszym, którzy stoją przed przejściem i chcą z niego skorzystać. Pewien mężczyzna przemierzający Ostrzeszów, nie zastosował się do tego wymogu, co zauważyli policjanci. Funkcjonariusze z posterunku w Mikstacie właśnie wyjeżdżali z komendy w Ostrzeszowie, kiedy miała miejsce ta sytuacja. Zatrzymali więc kierującego do kontroli.

Kierowca citroena nie ustąpił pierwszeństwa dwójce dzieci, która oczekiwała na możliwość przekroczenia jezdni w wyznaczonym do tego punkcie. Pojazd jechał dalej, a za nim udali się policjanci. Zatrzymali kierującego na ul. Piekary. – Podczas wykonywanych czynności od 35-letniego mieszkańca gminy Mikstat czuć było woń alkoholu. W związku z powyższym poddano go kontroli trzeźwości z wynikiem 0,58 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu – informuje asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

0,58 mg/l to ok. 1,2 promila. Mężczyźnie zatrzymano więc prawo jazdy, a samochód został odholowany. 35-latek poniósł konsekwencje za popełnione wykroczenie, a dodatkowo odpowie przed sądem za przestępstwo z art. 178a§1 kodeksu karnego. Brzmi on następująco: „Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick