Pijany kierowca ciężarówki przewożącej samochody osobowe wjechał do rowu. Są utrudnienia na DK 12

0
Samochód ciężarowy przewożący auta osobowe wjechał do rowu. Na miejsce zostały wezwane straż pożarna i policja. Około godzinie 11.00 rozpoczęła się akcja wyciągania lawety. Droga krajowa nr 12 w Kucharach (powiat pleszewski) może być zablokowana przez ok. pół godziny.

Wszystko rozegrało się we wtorek o świcie. 64-letni mieszkaniec Pleszewa, kierujący samochodem ciężarowym przewożącym auta osobowe, zjechał na pobocze, a następnie do rowu. Na miejsce zostały wezwane straż pożarna oraz policja. – Doszło do uszkodzenia zbiornika, z którego wylewał się olej napędowy. Zabezpieczyliśmy go oraz zneutralizowaliśmy sorbentem ciecz, która wydostała się na powierzchnię – mówi dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

– Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W jego organizmie znajdowało się około promila alkoholu. Odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale także za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu właśnie – wyjaśnia mł. asp. Monika Kołaska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Około godziny 11.00 rozpoczęła się akcja wyciągania pojazdu z rowu. W tym czasie droga będzie całkowicie zablokowana na 30 minut.

Droga krajowa w okolicach Kuchar zaczyna się korkować (kolor pomarańczowy) – stan na godz. 11.30

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick