DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Piesi szli środkiem jezdni, kolejna po pasach. Dwa potrącenia jednego wieczoru

Do potrącenia w Ostrowie Wielkopolskim doszło w okolicy dawnego Kina Komeda. Kierowca jadący ulicą Kompałły od strony Waryńskiego w kierunku Wrocławskiej potrącił znajdującą się na pasach 16-latkę. – Poszkodowana trafiła do ostrowskiego szpitala. Kierowca w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policjanci cały czas prowadzą czynności w tej sprawie. Zmierzają one w kierunku wypadku, a nie kolizji – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Świadkiem wypadku był jeden z ratowników i członków ostrowskiej grupy Szukamy i Ratujemy. To on wraz z inną osobą udzielili nastolatce kwalifikowanej pierwszej pomocy i wezwali pogotowie. „W tym miejscu kierujemy podziękowania dla świadka zdarzenia, który zachował zimną krew i wykonywał polecenia ratownika stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa” – czytamy na fanpage’u grupy SiR.

Do drugiego zdarzenia doszło w Kraszewicach w powiecie ostrzeszowskim. Tam doszło do potrącenia dwóch mężczyzn w wieku 30 i 40 lat. – Poruszali się środkiem jezdni w wyniku czego najechał na nich 29-letni mieszkaniec gm. Grabów nad Prosną, kierujący samochodem osobowym marki BMW, poruszający się w tym samym kierunku – informuje asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.

Na miejscu pierwsi zjawili się strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili pieszym pierwszej pomocy. Po dojeździe na miejsce załogi karetki pogotowia i po wstępnych badaniach stwierdzili, że piesi nie wymagają hospitalizacji. Winnych tego zdarzenia, czyli 30 i 40-latka ukarano mandatami karnymi. – Zaistniała sytuacja niech będzie przestrogą dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza tych niechronionych, do których należą piesi i rowerzyści. Zachęcamy do stosowania elementów odblaskowych także na obszarze zabudowanym – dodaje asp. Hańdziuk.

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • K
  Koala

  poniedziałek, 22 marca, 2021

  „nie posiadali na sobie odblasków.”
  Posiadać to można willę i jacht, odblaski się ma lub ich nie ma.

  Odpowiedz
 • P
  Pijoki

  poniedziałek, 22 marca, 2021

  Ukry pewnie z promilami te łachudry

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz