Piesi i rowerzyści pod okiem policji

6
Policjanci w całej Wielkopolsce prowadzą działania polegające na kontrolowaniu zachowań kierowców wobec pieszych i rowerzystów. Kontrolowani będą nie tylko kierowcy ale także wspomniani piesi i ci, poruszający się jednośladami. Akcja odbywa się pod nazwą "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Ci, właśnie niechronieni uczestnicy są najbardziej narażeni na wypadki i skutki z nimi związane. Często, w starciu z samochodem nie mają dużych szans na wyjście ze zderzenia bez szwanku. Niestety zdarzają się też sytuacje, kiedy to pieszy lub rowerzysta ginie w takim wypadku.

Nawet jeśli piesi znajdują się na psach, nie zwalnia ich to z zachowania ostrożności. To samo dotyczy rowerzystów. Zarówno w terenie zabudowanym jak i niezabudowanym, muszą uważać na to, co dzieje się dookoła nich samych. – Funkcjonariusze będą zwracać uwagę także na relacje pomiędzy kierowcami, a pieszymi i rowerzystami. Liczy się wzajemny szacunek, bo ma on bardzo duże znaczenie w bezpieczeństwie na drodze – mówi Dominika Pupkowska-Bral z zespołu prasowego wielkopolskiej policji.

Policjanci wciąż przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku. Odblaski są dla kierowcy widoczne już z odległości jednego kilometra. To pozwala mu na oszacowanie odległości i uniknięcie ewentualnego potrącenia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

 1. 7
  2

  Strach wyjechać rowerem kolarskim na drogę – wymuszenia, brak odległości przy wyprzedzaniu. Kierowcy nie mają świadomości, że taki rower jedzie 30-40km/h. Poza teren zabudowanym przydałoby się zachować trochę więcej odstępu niż 1m – to nic przyjemnego gdy obok przelatuje osobówka, często z prędkością powyżej 90km/h. Proszę się nam nie dziwić, że jeździmy środkiem pasa – właśnie po to żeby wymusić spowolnienie przed wyprzedzeniem. Nas nie nie chroni!!!

  • 2
   11

   To jedź sobie na tor a nie pałętaj się między ludźmi w tym swoim śmiesznym przyciasnym (jądra!) kostiumiku!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick