Piesi i rowerzyści! Apel do Was!

4
Sierżant sztabowa Natalia Raszewska z ostrowskiej komendy policji, zauważyła na swojej dzielnicy masę problemów wynikających z nieprawidłowego poruszania się po ścieżkach rowerowych. Dochodzi tam do wielu niebezpiecznych sytuacji. Wystosowała więc apel do wszystkich pieszych oraz rowerzystów, by przestrzegali znaków drogowych. Powstała także mapa, która ma ułatwić zrozumiene zasad.

Chodzi o okolice ulicy Wrocławskiej oraz Armii Krajowej. Policjantka otrzymywała wiele skarg od mieszkańców dzielnicy, że zarówno piesi, jak i rowerzyści nie stosują się do znaków i łamią przepisy ruchu drogowego. Powstała więc mapa, która ma dokładnie przedstawić zasady poruszania się po drodze.

Fot. KPP Ostrów Wielkopolski

W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów powstał także film instruktażowy, jak korzystać ze ścieżki rowerowej w innej części miasta, a dokładnie na ulicy Limanowskiego. Tam również wielokrotnie dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, których efekty są stłuczki lub potrącenia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Droga policjantko! Piesi i rowerzyści nigdy przenigdy tego nie pojmą! Nadal będą chodzić i jeździć po swojemu, ponieważ media ich nauczyły, że ZAWSZE mają pierwszeństwo i prawo poruszania się wszędzie – jezdnia, chodniki, przejścia dla pieszych, ścieżki w parkach, ronda, Rynek itp. itd.

  2. Ścieżki to pikuś. Na Langiewicza jest kontrapas w stronę Wysockiej. No i co z tego jak masowo ludzie jadą dokładnie w druga stronę. Jakiś patrol i pouczenia by się przydały.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick