DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pies wywąchał ponad kilogram amfetaminy w lodówce. Znaleziono też 160 tys. sztuk papierosów i 90 kg tytoniu [ZDJĘCIA]

Lodówka okazał się kiepskim schowkiem na narkotyki. Pies policyjny z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim wywąchał amfetaminę. Po otwarciu lodówki i zważeniu zawartości worka, okazało się, że znajdowała się w nim substancja o wadze 1,26 kg. – Kryminalni ujawnili i zabezpieczyli także wagi elektroniczne, radiotelefon, pieniądze, kastet oraz przedmiot przypominający pistolet – informuje sierż sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Pożar mieszkania przy ulicy Zielonej. Odkryto ciało mężczyzny

Funkcjonariusze zatrzymali 28-latka po tym, jak w zajmowanych przez niego pomieszczeniach znaleziono narkotyki. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu do 10 lat więzienia. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek policji i prokuratora, stosując wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Fot. KPP Ostrów Wlkp.

Kolejny sukces na koncie mają też krotoszyńscy policjanci, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie i przechowywanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Handel tym towarem mógł narazić Skarb Państwa na straty rzędu 260 tys. zł. Mundurowi zatrzymali 59-letniego mieszkańca Krotoszyna. To efekt gromadzenia od dłuższego czasu materiału dowodowego, na podstawie którego wskazano kto i gdzie dokonuje nielegalnego procederu. – Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci ujawnili prawie 150 tys. sztuk papierosów i około 80 kg. tytoniu. Tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego krotoszyńskiej policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Podczas przeszukania jego samochodu zabezpieczyli 11 tys. papierosów, 13 kg tytoniu i 4 l spirytusu. One także nie posiadały polskiej akcyzy – wyjaśnia asp. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

U obu zatrzymanych zabezpieczono zatem 160 tys. sztuk papierosów i ponad 90 kg tytoniu. – Na poczet przyszłych kar zabezpieczono u 59-latka majątek nieruchomy w postaci wpisu hipotecznego. Mężczyźnie postawiono zarzuty z Kodeksu Karno-Skarbowego. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. 25-latek niebawem usłyszy zarzuty – dodaje.

Zdjęcia i wideo: KPP Krotoszyn

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz