DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pierwszy w tym roku magazyn reporterski TV Proart HD od piątku na antenie

Powiatowy Ośrodek Wsparcia przy ul. Komuny Paryskiej w Ostrowie Wielkopolskim to jedna z najstarszych w okolicy placówek zajmujących się codzienną opieką osób niepełnosprawnych i upośledzonych umysłowo. Gdy powstawał w latach 90-tych XX wieku był dedykowany dzieciom i młodzieży, jednak lata minęły i potrzeby podopiecznych się zmieniły. Ośrodek od ponad 25 lat znajduje się wciąż w tym samym miejscu i jest już zdecydowanie za mały. Problemy lokalowe zauważają przede wszystkim rodzice podopiecznych, którzy chcieliby, aby ich dzieci przebywały w komfortowych warunkach. To jeden z tematów, który zgłosili widzowie Telewizji Proart. W magazynie będziecie mieli okazję poznać opinie rodziców i kierownictwa placówki jaki faktycznie jest stan ośrodka oraz dowiedzieć się co zamierza zrobić powiat ostrowski, by zniwelować lokalowe problemy.

Kolejny materiał będzie odpowiedzią na bieżące wydarzenia, które śledzi cały kraj. Tragiczne zdarzenie w Gdańsku, gdzie 13. stycznia podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nożownik zaatakował prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza sprawiło, że w Polsce w końcu zaczęto rozmawiać o tak zwanej mowie nienawiści. Ostre słowa i nienawiść to czynniki, które mogą doprowadzić do tragedii i zranić, a nawet zabić drugiego człowieka. Mową nienawiści znacznie łatwiej posługiwać się w internecie, gdzie pozornie jesteśmy anonimowi. Pozornie, bo właśnie w programie zostanie wyjaśnione jak działa mechanizm walki z hejtem, czyli słowną przemocą.

Na koniec reportaż, który być może wzbudzi w Państwu emocje pozytywne i da wiarę w ludzi. Fundacja „Głodnych Nakarmić” działa w Ostrowie Wielkopolskim od ubiegłego roku. Państwo Małgorzata i Szymon Boguccy przejęli budynek po Centrum Pomocy Caritas przy ulicy Grunwaldzkiej i postanowili utworzyć jadłodajnię dla osób potrzebujących. Przez cały rok będą częstować bezdomnych i nie tylko gorącą zupą czy ciepłym napojem. Z czasem być może powstaną tam miejsca noclegowe, bo plany na poszerzenie działalności już są. Właściciele fundacji proszą także o bieżące wsparcie. Szczegóły poznacie Państwo w reportażu „Uczynek miłosierdzia”.

Magazyn „Twój problem nasza sprawa” od dziś oglądać można na antenie Telewizji Proart. Pierwsza emisja dzisiaj o 23:20. Najbliższe powtórki w sobotę o 9:00 i 18:25 oraz w niedzielę 27. stycznia o 11:50. Bieżący program stacji znajdziecie na stronie www.tvproart.pl.

Napisz do autora

Komentarze (1)
 • D
  dered

  piątek, 25 stycznia, 2019

  Możecie sie zając bezpodstawnymi wjazdami i parkowaniem aut na ostrowskim Rynku ,deptaku ??? Słuzby do tego powołane STRAZ MIEJSKA i POLICJA niestety olewają Nas mieszkanców i nie potrafią wyegzekwowac przepisów.
  Władze miasta podpisały jakies projekty rewitalizacji ostrowskiej „starówki” ale pytamy po co ??? Aby zamienic w lepszy parking dla łamiących przepisy??? Czy w Ostrowie są swiete krowy które moge zaparkowac na Rynku i isc sobie na kawkę ,a przejezdzające patrole nawet nie wyjdą zobaczyc czy dany pojazd ma jakis identyfikator zezwalający na parkowanie???

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz