DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pierwszy w historii BASZTA GRAVEL w Ostrzeszowie. Pokonali 33km w pełnym słońcu

Ponad 100 zawodników rajdu BASZTA GRAVEL w Ostrzeszowie miało do pokonania trasę 33 kilometrów ulicami Ostrzeszowa oraz terenami leśnymi, asfaltowymi i piaszczystymi. Pogoda była wyjątkowo trudna, a trasa również nie należała do łatwych. 

To pierwsza edycja rajdu, ale na pewno nie ostatnia. Pierwsza pula numerów startowych rozeszła się w bardzo szybkim tempie i konieczne było uruchomienie kolejnej tury zapisów. – Trasa wynosi 33 kilometry po przepięknych terenach Ostrzeszowa oraz poza miastem. Jest też bardzo wymagająca. To tereny leśne, dużo podjazdów pod górę po terenach piaszczystych oraz jazda po trasie asfaltowej w pełnym słońcu – mówiła Aneta Pawlarczyk-Świtoń, współorganizatorka rajdu BASZTA GRAVEL.

Zawodnicy byli podzieleni na tury, ponieważ chciano uniknąć ewentualnych wypadków na trasie. Chociaż wśród zawodników przeważali panowie to nie zabrakło także i pań.

Michał Nawrocki, który jako pierwszy dotarł na metę rajdu, przejechał trasę w godzinę i 4 minuty. – To bardzo trudna trasa. Miałem kryzysy, zwłaszcza podczas momentów po terenach piaszczystych. Wtedy było naprawdę ciężko. Jestem zaskoczony, że jako pierwszy dotarłem na metę, nie spodziewałem się takiego wyniku! – powiedział nam tuż po zakończeniu wyścigu.

PEŁNĄ LISTĘ WYNIKÓW RAJDU ZNAJDZIESZ POD TYM LINKIEM

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz