Pierwszy taki zabieg w kaliskim szpitalu!

0
W Wojewódzkim Szpitale Zespolonym w Kaliszu wykonano zabieg resekcji części jelita grubego. Wydarzenie o tyle wyjątkowe, że po raz pierwszy w tej placówce wykonano go w pełni laparoskopowo. Zabieg wykonano u pacjenta z chorobą onkologiczną.

Resekcja to nic innego, jak odcięcie części jelita grubego, która jest objęta procesem chorobowym. Po usunięciu tej części, wykonywanie jest zespolenie dwóch części organu. Zabieg jest bardzo popularny u osób z chorobą nowotworową jelita grubego.

Po raz pierwszy w kaliskim szpitalu operacja odbyła się w pełni laparoskopowo, przy użyciu najnowocześniejszego i światowej klasy sprzętu. – Zostały użyte endostaplery i wszystkie urządzenia, jakie zostały stworzone do tego typu zabiegów w chirurgii onkologicznej – mówi mówi dr n. med. Sławomir Kaczmarek z kaliskiego szpitala.

Plusy po tego typu zabiegu to oczywiście mniejsze blizny oraz ból pooperacyjny. Pacjent krócej przebywa w szpitalu i skraca się też czas rekonwalescencji. Po takim zabiegu szybciej do sprawności powraca też sam organ.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick