Pierwszy start po igrzyskach i szóste mistrzostwo z rzędu. Medali było więcej! Kolejne dwa zostały zdobyte w sumo

To był bardzo udany weekend w sportach walki dla zawodników z naszego regionu. O mistrzostwie świata w wykonaniu Michała Grzesiaka już pisaliśmy. Kickbokser rywalizował we Włoszech. Z kolei Patrycja Adamkiewicz w Polsce, a Katarzyna Rozum i Aleksandra Grygiel w Rosji także wywalczyły medale.

Patrycja Adamkiewicz po raz szósty Mistrzynią Polski Seniorów

Patrycja Adamkiewicz, która w sierpniu wzięła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów. To wielki sukces zwłaszcza dlatego, że osiągnęła go… po raz szósty z rzędu. Te mistrzostwa były moim pierwszym startem od Igrzysk Olimpijskich, czyli był to mój pierwszy start od lipca. Nie ukrywam, stęskniłam się za atmosferą zawodów i całą rywalizacją. Jako iż w treningu byłam niecałe dwa miesiące, tym razem wystartowałam pierwszy raz w wyższej kategorii wagowej, czyli do 62 kg – mówi portalowi wlkp24.info Patrycja Adamkiewicz, taekwondzistka AZS-u AWF Warszawa.

Zawodniczka wywodząca się z powiatu jarocińskiego, debiutowała w tej kategorii wagowej. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdeklasowaniu rywalek. Po raz kolejny potwierdziła, że w Polsce nie ma sobie równych. Patrycja w drodze po złoto stoczyła trzy walki. Pierwszą wygrała 17:1, drugą – 32:0, a trzecią zakończyła wynikiem 25:7. W ich trakcie mogłam poćwiczyć kilka nowych elementów, które wprowadzałam przez ten okres treningowy. Krótko mówiąc, cieszę się z tego wyniku. Walczyło mi się dobrze, czuję że znowu zaczynam łapać tak zwany rytm i teraz będzie tylko lepiej i lepiej – dodaje.

Katarzyna Rozum złotą medalistką Pucharu Europy Seniorek w Sumo

Miniony weekend był niezwykle udany także dla dwóch innych zawodniczek z naszego regionu: Katarzyny Rozum z Krotoszyna i Aleksandry Grygiel z Jarocina. Pierwsza z nich wywalczyła złoty medal na Pucharze Europy Seniorek w miejscowości Czechow. Rywalizacja w Rosji w kategorii -65 kg była dla Kasi niezwykle udana. „Wywalczyła niczym lwica nasza Aleksandra Rozum. Olusia dziękujemy Ci za piękne emocje” – napisali na fanpage’u przedstawiciele Towarzystwa Atletycznego Rozum Krotoszyn – SUMO CLUB.

Aleksandra Grygiel brązową medalistką Pucharu Europy Seniorek w Sumo

Aleksandra Grygiel z Jarocina wywalczyła brązowy medal Pucharu Europy Seniorek w Sumo. To kolejne zawody rozgrywane w Rosji szczęśliwe dla pochodzącej z Jarocina sumitki. W przeszłości wywalczyła w tym kraju medal Indywidualnych Mistrzostw Europy.