Pierwszy raz posłem i od razu zostanie ministrem?

7
Marlena Maląg z fotela prezesa PFRON-u do gabinetu ministra? Wiele na to wskazuje. Jak ustalili dziś dziennikarze portalu DoRzeczy.pl, była wicestarosta ostrowska i wicewojewoda Wielkopolski pochodząca z Ostrowa Wielkopolskiego ma objąć urząd Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Marlena Maląg obecnie wciąż pełni funkcję prezesa Państwowej Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, objęła ją 20 grudnia 2018 roku. Wcześniej była wicewojewodą wielkopolskim, a w Ostrowie Wielkopolskim związana była z lokalnymi samorządami – miasta i powiatu. Była wiceprezydentem Ostrowa w latach 2012-2014, a wicestarostą od 2015 roku przez rok. Do październikowych wyborów parlamentarnych wystartowała jako kandydatka do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości po raz pierwszy. Otrzymała blisko 26 tysięcy głosów.

Dziś portal DoRzeczy.pl opublikował informację, z której wynika, że Marlena Maląg miałaby objąć urząd ministra w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mimo usilnych starań nie udało nam się skontaktować dziś z potencjalnie przyszłą minister w celu potwierdzenia informacji. Jest więc ona wciąż nieoficjalna.

Do tej pory funkcję szefa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej pełniła Bożena Borys-Szopa. Zastąpiła na tym stanowisku Elżbietę Rafalską.

 

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Odważna
    Przejąć takie bagno włącznie z bankrutem ZUSem to nie lada wyzwanie.
    Zresztą poministruje jakiś czas i odejdzie bałagan pozostanie taki jaki był od czasów komuny

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick