Pierwszy medal za zasługi przyznany kobiecie. Janina Tarchalska z ważnym wyróżnieniem

0
Fot. MiG Ostrzeszów
Janina Tarchalska, jako pierwsza kobieta otrzymała Medal,,Za Zasługi dla Miasta i Gminy Ostrzeszów”. Uhonorowanie odbyło się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego. Janina Tarchalska została uhonorowana dzięki ogromnemu wkładowi w rozwój Uniwersytetu Trzeciego Wieku i ogólnie pojętej polityki senioralnej.

To już 15 medal wręczony zasłużonym dla Miasta i Gminy Ostrzeszów, ale pierwszy, który powędrował w ręce kobiety. Janina Tarchalska odebrała go osobiście w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie. Wyróżniona została dzięki swojemu otwartemu sercu i zaangażowaniu w politykę senioralną. Doceniono jej „energię, rzutkość i determinację w działaniu i osiąganiu zamierzonych celów”.

Medal przyznano także za działalność na rzecz Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Pani Janka ma serce otwarte dla drugiego człowieka. Poznałem ją kiedy tworzyłem Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrowie Wlkp. pięć lat później. Dużo się nauczyłem, a potem przez wiele lat współpracowaliśmy – wspominał Józef Kozan, dotychczasowy prezes UTW w Ostrowie Wielkopolskim. Dzięki Tobie ten Uniwersytet powstał. Ty byłaś takim „spirytus movens” tego przedsięwzięcia dodała Krystyna Pilarczyk, wieloletnia współpracowniczka nagrodzonej.

Janina Tarchalska urodziła się w 1936 roku w Grabowie nad Prosną. Po zdobyciu wykształcenia przez 42 lata pracowała, jako nauczycielka. Zawsze zaangażowana społecznie, motywująca swoich podopiecznych do aktywności pozaszkolnej. Działała społecznie nawet po przejściu na emeryturę. To z jej inicjatywy zrodził się Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ostrzeszowie, na którego czele stanęła w 2003 roku i pełniła funkcję prezesa przez 12 lat.

PEŁNE UZASADNIENIE PRZYZNANIA MEDALU MOŻNA PRZECZYTAĆ TUTAJ

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick