Pierwszy krok zrobiony. BM Slam Stal ze zwycięstwem

3
Koszykarze BM Slam Stal od zwycięstwa rozpoczęli rywalizację w play off. Dzisiaj we własnej hali podopieczni trenera Emila Rajkovića pokonali ekipę Kinga Szczecin 78:71. W serii do trzech zwycięstw prowadzą 1:0.

Tak, jak można było się spodziewać dzisiejszy mecz był trudną przeprawą dla ostrowian. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia. Prowadzili 11:0 i 18:9. Goście potrafili jednak wrócić do gry. W II kwarcie podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa odrobili straty. W 18 minucie po trójce Martyna Pauliukenasa prowadzili 37:35, natomiast do przerwy był remis 40:40.

W II połowie dawka emocji była jeszcze większa. Szczecińska drużyna potwierdziła, że stać ją na wyrównaną walkę z gospodarzami. W 27 minucie King miał siedem punktów przewagi. Prowadził 53:46. Gospodarze podobnie, jak w kilku poprzednich meczach w rundzie zasadniczej, nie stracili głowy. Ostrowianie grali spokojnie, szukając błędów w grze rywala. ,,Stalowcy” w ostatniej kwarcie w zdecydowany sposób wzmocnili defensywę. No i kluczowe momenty tego meczu należały do podopiecznych Emila Rajkovića. Dzięki temu zespół BM Slam Stal sięgnął po wygraną 78:71.

Drugi mecz w tej serii już w niedzielę. Początek o godzinie 20.

redaktor wlkp24.info
bartosz.karasinski@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick