Pierwszy etap S11 zakończony

1
Fot. GDDKiA
Dla Ostrowa Wielkopolskiego, jest to ważny ciąg komunikacyjny, który pozwoli zmniejszyć ruch tranzytowym w mieście. Zakończono właśnie pierwszy etap prac projektowych.

Droga ekspresowa S11 dla naszego regionu będzie przebiegać w odcinkach Kórnik – Ostrów Wielkopolski, oraz Ostrów Wielkopolski – Kępno. Co odznacza, że skróci nam to czas podróży do Poznania oraz Kępna. – Droga krajowa nr 11 to odcinek ponad 430 kilometrów, który będzie kręgosłupem komunikacyjnym województwa. W grudniu zakończył się pierwszy etap prac projektowych. Dokonano oceny zaproponowanych korytarzy i podjęto decyzje o ich rekomendacji do dalszych prac projektowych – mówi Alina Cieślak, główny specjalista Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu.

Opracowanie projektu dla budowy drogi ekspresowej S11 na odcinku Ostrów Wlkp. – Kępno to koszt 1 100 000 tys. zł. Długość odcinka drogi to około 40 kilometrów.

Druga część inwestycji drogowej Kórnik – Ostrów Wielkopolski, to koszt 3 400 000 tys. złotych, a długość projektowanego odcinku drogi to około 75 kilometrów.

Fot. GDDKiA

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Kolejnym etapem prac projektowych będzie przygotowanie studium techniczno – ekonomiczno – środowiskowego, gdzie zostanie wykreślona droga przez projektantów.

W ostatnim etapie inwestycji STEŚ odbędzie się posiedzenie Zespołu i Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych z udziałem władz samorządowych. Ostateczne zatwierdzenie preferowanego wariantu drogi nastąpi w Decyzji Środowiskowej. – Opracowania projektowe na bieżąco konsultowane będą m.in. z organami poszczególnych samorządów województwa, powiatu i gminy, zarządcami dróg, kolei, wód, urządzeń infrastruktury technicznej oraz innych obiektów. W przyszłym roku przeprowadzone będą również konsultacje społeczne, w ramach których odbędą się otwarte spotkania z mieszkańcami.  Umożliwi to wszystkim zainteresowanym zapoznanie się z proponowanymi wariantami przebiegu drogi, jak również wyrażenie opinii oraz złożenie uwag i wniosków w odniesieniu do nich. Uwagi mieszkańców mogą mieć wpływ na ostateczny przebieg drogi ekspresowej – dodaje Cieślak.

Po uzyskaniu DŚU, opracowaniu Koncepcji Programowej i zagwarantowaniu finansowania możliwe będzie ogłoszenie przetargu w formule Projektuj i buduj z trzyletnią perspektywą realizacji.

Pozostały ciąg komunikacyjny S11:
Szczecinek – Piła, Ujście – Oborniki, Oborniki – Poznań.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. „który pozwoli zmniejszyć ruch tranzytowym w mieście” to obwodnica w ciągu s11 już zmniejszyła ruch tranzytowy w mieście . S11 jednoczy całe województwo z jego stolicą oraz daje dostęp do szybkiej podróży nad morze i Górny Śląsk . W ostrowie ruch może jedynie odciążyć rama komunikacyjna której realizacja upadla , ewentualnie nowa obwodnica wytyczona nowym śladem w ciągu Dk-36 zaczynajaca się przed Lamkami a wpinająca we węzeł Franklinów (s11) .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick