Pierwsze szczepionki dotarły do ostrowskiego szpitala!

12
Już są! Pierwsze szczepionki przeciwko koronawirusowi dotarły do ostrowskiego szpitala. Transport dotarł do placówki we wtorek przed południem. Trafiły one w ręce pracowników szpitala, a potem od razu do lodówki, gdzie będą przechowywane. Jako pierwsze zostaną zaszczepione osoby zatrudnione w szpitalu i które wyraziły na to chęć.

Pierwsza partia szczepionek przeciwko koronawirusowi dojechała do ostrowskiego szpitala. Pudełka znalazły się już w lodówce, a wraz z nimi dotarły także specjalne dokumenty oraz igły, strzykawki, czy rękawiczki.

Pierwsi medycy zostaną zaszczepieni już dziś w południe. Będą to pielęgniarki, lekarz z oddziału covidowego oraz ratownik medyczny. Oczywiście kolejne partie szczepionek będą stopniowo dojeżdżać do ostrowskiego szpitala, który znalazł się na liście kilkuset szpitali tzw. węzłowych z całej Polski, którą opublikowało Ministerstwo Zdrowia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 24
  8

  Szkoda że tak szybko nie dotarły szczepionki na grypę. Po co zapisy były seniorów, apele. Jak szczepionek nie było i nie ma. Mama moja od września czeka ma receptę w aptece. Była 104 na liście. Co roku się szczepila w październiku. A już Niedzielski straszy że zwykła grypa zbiegnie się z wirusem. A wczoraj jedna z PiS mówiła że seniorzy nie chcieli się szczepić. czym się mieli szczepic jak nie ma.

 2. 17
  4

  Musi być zachowany łańcuch chłodniczy a tu lodówka otwarta by fotoreporterzy mogli zrobić zdjęcia. Jak zawsze ważny jest pijar a nie rozum i życie ludzkie.

 3. 4
  2

  Już Niedzielski mówi że do jesieni to potrwa. Wątpię że po 18 stycznia odmroza gospodarke. Moim zdaniem to nie wróży nic dobrego. Maseczki cały czas.

 4. 9
  1

  wszyscy lekarze pielęgniarki powinny by szczepione bez wyjątku.A nie czy mają chęć.W służbie zdrowia najszybciej się to rozprzestrzenia.

 5. Tak to się wszyscy każdego dnia bali o swoje rodziny żeby nie przynieś do domu nie zarazić itd.A teraz jak jest szczepionka żeby się szczepić to połowa medyków nie chce się szczepić. Polakom nigdy się nie dogodzi. Pracując w służbie zdrowia każdy powinien być szczepiony bez wyjątku.

 6. 6
  3

  A ksiądz i senatorek z sp9 gdzie? W jakim celu po włożeniu pudełek że szczepionkami do lodówki, pani po chwili poprawiła jedno z opakowań w lodówce, źle jej się leżało czy było jej zimno, jaki piar, typowo pisowskie powitanie trzech pudełek, porażka i kilo mułu.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick