Pierwszaki otrzymały kamizelki

2
Fot. KPP Ostrzeszów
Pierwsi uczniowie z ostrzeszowskich szkół już dostały odblaski. Kolejne otrzymają je wkrótce. Docelowo policjanci i władze samorządowe wręczą odblaskowe elementy 650 maluchom.

Uczniowie klas pierwszych wszystkich szkół podstawowych w Ostrzeszowie otrzymali kamizelki odblaskowe. To kolejna akcja, jaką zorganizowali policjanci. Ma ona na celu propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. – Podczas spotkań z dziećmi przypomnieliśmy, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym. Zachęcaliśmy również do zakładania odblasków w terenie zabudowanym – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Jesienna aura sprzyja wielu wypadkom na drogach. Policjanci mają nadzieję, że noszenie odblasków zapobiegnie niektórym z nich. – Wierzymy, że kamizelki zostaną wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem oraz że przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje rzeczniczka.

Kamizelki wręczała dzieciom mł. asp. Magdalena Hańdziuk wraz z ustępującym burmistrzem Mariuszem Witkiem i przewodniczącym Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat – Zbyszko Szmajem. W powiecie ostrzeszowskim odblaski otrzyma 650 uczniów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

    • Zamiar celowy z uwagi na to, aby dzieci zakładały kamizelki na plecaki – dzięki temu zwiększa to widoczność, gdyż plecak nie zakrywa odblasków na kamizelce.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick