DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Pierwsza sesja dokończona. Grabowski zostaje, ale w zarządzie jest zmiana

Po tym jak 7 maja przerwano inauguracyjną sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, wznowiono obrady i dokończono posiedzenie.

Od lewej: Krzysztof Grabowski, Wojciech Jankowiak, Marek Woźniak, Jacek Bogusławski, Katarzyna Kretkowska / fot. UMWW

CZYTAJ: Na wniosek marszałka przerwano inauguracyjną sesję. Powodem negocjacje stanowisk?

Wniosek o przerwanie sesji i przeniesienie dalszego ciągu obrad złożył marszałek Marek Woźniak, który zdecydował się na to po głosowaniu nad wyborem przewodniczącej rady. Została nią Tatiana Sokołowska. Nie wybrano wówczas składu zarządu województwa i właśnie o to chodziło. W kuluarach można było usłyszeć, że trwają twarde negocjacje pomiędzy koalicjantami. Po kilkunastu dniach dobiegły końca i stanowiska zostały rozdzielone.

„Po raz czwarty radni powierzyli mi zaszczytną funkcję wicemarszałka województwa wielkopolskiego. Dziękuję serdecznie za zaufanie. Wniosek o powołanie mnie na wicemarszałka złożył Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Wożniak. Dziękuję bardzo za zaufanie!” – skomentował na swoim fanpage’u pochodzący z powiatu kaliskiego Krzysztof Grabowski (Polskie Stronnictwo Ludowe).

Stanowisko na kolejną kadencję zachował także drugi wicemarszałek – Wojciech Jankowiak (PSL). W skład zarządu weszli również Jacek Wojciech Bogusławski (Koalicja Obywatelska) oraz Katarzyna Kretkowska (Lewica). Stanowisko straciła dotychczasowa członkini zarządu – Paulina Stochniałek (KO), która w trakcie poprzedniej kadencji samorządu zastąpiła Marzenę Wodzińską (KO).

Uzupełniono też prezydium Sejmiku. Wiceprzewodniczącymi zostali: Henryk Drzewiecki (KO), Marek Sowa (Prawo i Sprawiedliwość) i Agnieszka Wiśniewska (Trzecia Droga).

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz