Pierwsza kobieta-prezydent triumfuje. „Kiedyś napiszę o tym książkę”

15
Beata Klimek już triumfuje, choć nadal nie ma oficjalnych wyników wyborów samorządowych. Obecna prezydent Ostrowa Wielkopolskiego już po ogłoszeniu pierwszych nieoficjalnych wyników z kilku lokali wyborczych wypracowała taką przewagę nad kontrkandydatami, że - jak mówili członkowie jej sztabu - "nie wiadomo co by musiało się stać, by tą przewagę stracić". Wynik Beaty Klimek to jak dotąd średnia na poziomie ponad 65% głosów.

Chyba mało kto spodziewał się aż tak miażdżącej przewagi Beaty Klimek nad kontrkandydatami do fotela prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Jak dziś w sztabie wyborczym przyznała sama prezydent miasta, spodziewała się pozytywnego wyniku w pierwszej turze, ale taka proporcja głosów zaskoczyła ją. – To głosowanie mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego potwierdza jedno. Że takie wartości jak uczciwa, solidna i ciężka praca punktują u mieszkańców naszego miasta i są przez nich doceniane właśnie w takim dniu jak wybory (…) Dziękuję mieszkańcom, którzy docenili te 4 lata pracy dla Ostrowa – dla obecnych i przyszłych pokoleń – powiedziała Beata Klimek. Warto dodać, że jest ona nie tylko pierwszą w historii Ostrowa Wielkopolskiego kobietą – prezydentem, ale i po raz pierwszy prezydentem, który dostąpił reelekcji.

W sztabach wyborczych mnóstwo było różnych emocji. Wspólnie spotkały się ekipy – oprócz tej Beaty Klimek – także Damiana Grzeszczyka oraz Łukasza Mikołajczyka. Kandydat Alojzy Motylewski nie zorganizował spotkania sztabu wyborczego oczekującego na wyniki wyborów. Pierwsze nieoficjalne dane zaczęły napływać dopiero sporo po godzinie 22:00. Od samego początku szala jednak przechylała się na korzyść pierwszej w historii Ostrowa Wielkopolskiego kobiety – prezydenta.

Po godzinie 1:00 Beata Klimek zdecydowała ogłosić swój triumf. Wygłosiła przemówienie, podziękowała osobom, które współpracowały z nią w ostatniej kadencji oraz podczas kampanii wyborczej, sporo mówiła też o wsparciu ze strony rodziny. Podkreślała wagę bezpartyjnego samorządu oraz wartości, którymi się kieruje – uczciwą pracę oraz kontakt z mieszkańcami.

Oto przemówienie prezydent Beaty Klimek podczas wieczoru w sztabie wyborczym:

Krótkie podsumowanie wieczoru w sztabie wyborczym Beaty Klimek w materiale filmowym. Oficjalne dane oraz te dotyczące wyników głosowania na radnych – nad ranem na naszym portalu.

Polecamy także poniedziałkowe „Studio powyborcze” w telewizji Proart. Początek o 18:10.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. 13
  11

  Pani marny prezydent najpierw zadłużyła Ostrów a teraz pociągnie go na dno.Same obietnice i kłamstwa i ten fałszywy uśmiech.Ostrów pod rządami tej pani będzie się cofał a w najlepszym przypadku stanie w miejscu.Wielka szkoda,że tak się stało.

 2. 9
  3

  Bardzo dobrze że wygrała.
  Szkoda tylko że znowu nie będzie miała poparcia u radnych.
  PO nie bardzo chce współpracować z Prezydent.
  Widać to było przez ostatnie lata.

 3. 4
  6

  Przyjemnie będzie patrzeć na drugą kadencję – trzeba będzie wypić piwo, którego się nawarzyło przez te 4 lata… O spory z radnymi nie musicie się martwić-będzie mieć większość i nie będzie już mogła zwalić na paskudną opozycję. To będzie kadencja, w której całe szambo wypłynie i super ! Ostrów nie zasługuje na lepszego prezydenta po prostu.

 4. 9
  5

  Wogole juz wszyscy mlodzi wyjada z ostrowa bez perspektyw bo ani rowery ani nowe przystanki nie wykarmia rodzin a ostrow jeszcze bardziej stanie sie senioralnym miastem spokojnej starosci

 5. 9
  7

  Brawo pani Prezydent. Kiedyś mieszkałem w Ostrowie Wielkopolskim i nadal często w nim jestem i widzę jak pięknieje, jak się zmienia, jak dużo pracy włożyła Pani w dzisiejszy wizerunek tego miasta. Brawo, szczerze gratuluję i żałuję że będąc w tym mieście nie spotkałem Pani i nie przybiłem tej przysłowiowej już piątki.

  • Masz rację Stachu, żaden z dotychczasowych prezydentów nawet nie zbliżył się do tej ilości całusków i przytulasków. Nikt dotąd nie wyremontował tak niewiele ulic, nie zbudował tak niewielu chodników co obecna pani prezydent. Czekamy na następne rekordy- wysokość długu, wysokość opłat, wzrost rekordowego już długu w MZGM. Wszystko przed nami.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick