Pierwsza Dama odwiedzi powiat ostrzeszowski

3
fot. Jakub Szymczuk/KPRP
Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda odwiedzi Gminę Kraszewice w powiecie ostrzeszowskim. Weźmie udział w wydarzeniu "III Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego" w Kuźnicy Grabowskiej, które odbędzie się 7 grudnia o godzinie 14.00.

W gminie Kraszewice znajduje się zabytkowy dworek, w którym mieści się Muzeum Oświaty m.in. z elementarzami z całego świata. Muzeum nosi imię profesora Mariana Falskiego – autora najpopularniejszego w kraju elementarza pt. „Nauka czytania i pisania” wydanego w 1910 roku. Zaaranżowane jest ono na klasę szkolną z lat 50. XX wieku, wyposażone w stare ławki z kałamarzami, tabliczki do pisania czy szkolne mundurki. Wśród eksponatów znajdziemy dawne materiały dydaktyczne, dzienniki, zeszyty i właśnie elementarze.

Wspólne Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego to już wydarzenie cykliczne, bo odbywać się będzie po raz trzeci. Jednak po raz pierwszy patronatem objęła je Pierwsza Dama – Agata Kornhauser-Duda. Osobiście pojawi się 7 grudnia w Kuźnicy Grabowskiej, by wraz z dziećmi i mieszkańcami okolicy czytać elementarz.

Do III Wspólnego Czytanie Elementarza prof. Mariana Falskiego może dołączyć każdy, kto chciałby poznać elementarz i usłyszeć jego fragmenty czytane przez żonę Prezydenta RP. Władze gminy zapraszają do Szkoły Podstawowej w Kuźnicy Grabowskiej, tuż przy zabytkowym dworku – siedzibie Muzeum Oświaty. Początek wydarzenia o godzinie 14:00.

 

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick