Pierwsi kierowcy dostali po kieszeni! Policjanci wystawili już mandaty według nowych zasad

11
zdjęcie archiwalne
Nowy taryfikator mandatów zaczął obowiązywać 1 stycznia 2022 roku i już są pierwsi kierowcy, którzy dostali mocno po kieszeni. Wysokie mandaty nałożono na kierowców m.in. z powiatu ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, czy kaliskiego. Oprócz zatrzymanych praw jazdy, na ich konto wpłynęły punkty karne i mandaty w wysokości nawet 1500 złotych.

Z początkiem 2022 roku zaczęły obowiązywać drakońskie kary dla kierowców za łamanie zasad ruchu drogowego. Kary w wysokości 800, 1000 lub 2500 zł mają być codziennością w zależności od powagi wykroczenia. Dokładny taryfikator mandatów zobaczysz tutaj.

Policja z regionu informuje, że są już pierwsi kierowcy, których portfele znacznie się uszczupliły. – Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wystawili już kilka mandatów. Najwyższy z nich wynosił 1000 złotych – mówi mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

St. asp. Monika Kołaska z pleszewskiej komendy policji przekazała, że zatrzymano dwóch kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 30 km/h. Nałożono na nich mandaty w kwocie 800 złotych.

Z kolei w Jarocinie ukarano kierowcę, który zmieniając pas, doprowadził do kolizji z innym samochodem osobowym. – Ukarano go mandatem powyżej 1000 złotych. Dodatkowo policjanci skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu za jazdę bez uprawnień – mówi st. asp. Agnieszka Zaworska.

W Kaliszu także zatrzymano już kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. – Dwie osoby straciły prawo jazdy oraz otrzymały po dziesięć punktów karnych i mandaty w kwocie 1500 złotych – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

11 KOMENTARZE

  1. Pełno tych świń stoi co się za nasze tuczą, reperując budżet nieudaczników co nas dziennie po 500-cet do piachu wysyłają

  2. Dziś już łapanki zarządzone. Budżet musi kwiczeć, że tak ostro zaczęli, brawo wierni funkcjonariusze, uratujcie ten kraj, szkoda, że kosztem obywateli.

  3. Nowa akcja PIS-owców pod nazwą: ZAMORDYZM+.
    Stawki mandatów wskazują, że nie chodzi o bezpieczeństwo lecz o łupienie kierowców. Przypomina to średniowiecze kiedy to grasowali zbójcy. Czasy się zmieniły tylko zbójcy inni…

  4. Jest fajny i prosty sposób na uniknięcie mandatów a tym samym na nieuzasadnione wspieranie budżetu – JEŹDZIĆ PRZEPISOWO I PRZESTRZEGAĆ PRĘDKOŚCI!!!!

  5. To teraz ludzie zamiast patrzeć na drogę i znaki będą obserwować pobocze i zerkać w lusterka czy „dojarka portfela” gdzieś nie stoi albo za nimi nie jedzie.

    • Nie tak do końca. Właśnie jak będziesz patrzał na znaki to mandatu nie zapłacisz. Wystarczy jeździć zgodnie z przepisami. Większość sytuacji na drogach to kłania się kultura jazdy. A propo, ciekaw jestem czy na Rondzie Bankowym będzie dalej tyle kolizji? Ja stawiam na poprawę.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick