Pięć nowych zakażeń w powiecie kaliskim. To głównie osoby starsze

2
Fot. pixabay.com
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pięć zakażeń koronawirusem z powiatu kaliskiego. To w większości osoby starsze. W Wielkopolsce potwierdzono 8 przypadków spośród 45, o których właśnie poinformował resort.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 45 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w tym 8 z Wielkopolski. Pięć osób to mieszkańcy powiatu kaliskiego. – Są to: mężczyzna w podeszłym wieku z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Kobieta w średnim wieku z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w kaliskim szpitalu. Starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu. Młody mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w domu. Starszy mężczyzna z powiatu kaliskiego. W stanie dobrym przebywa w szpitalu w Kaliszu – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

CZYTAJ: 85-latek zmarł na oddziale zakaźnym. „Koronawirus nie był bezpośrednią przyczyną śmierci”

Kolejnymi zakażonymi z Wielkopolski są to dwie osoby z powiatu poznańskiego: młoda kobieta z powiatu poznańskiego, w stanie dobrym, która przebywa w domu oraz młody mężczyzna w stanie dobrym, który przebywa w domu oraz starszy mężczyzna z powiatu tureckiego, który w stanie dobrym przebywa w kaliskim szpitalu.

Wszyscy zakażeni mieli kontakt z osobami, u których wcześniej potwierdzono chorobę COVID-19.

W Wielkopolsce są 83 przypadki zakażenia koronawirusem.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Ja czegoś nie rozumiem. Są zarażeni wirusem i wszyscy są w dobrym stanie ale jedni przebywają w domu a inni w szpitalu. Przecież to ciężka choroba więc jak się leczą w domu i ile osób zakaża?

  2. Słuszne pytanie . Korona wirus dział a jak grypsko im mniej chorób współisistniejących tym mniejsze powikłania . Pozdrowienia

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick