Pięć młodych osób zatrzymanych za posiadanie i handel narkotykami

2
Fot. KPP Pleszew
Policjanci z Wydziału Kryminalnego pleszewskiej komendy zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat. Dwóch z nich usłyszało zarzut posiadania i sprzedaży narkotyków, a pozostali odpowiedzą za ich posiadanie. Do kolejnego zatrzymania doszło w powiecie kaliskim. Podczas kontroli drogowej ujawniono narkotyki przy 21-latku.

Igranie z narkotykami nie kończy się dobrze ani w przypadku ich zażywania, ani posiadania bądź handlowania nimi. Policjanci z Pleszewa i Kalisza zatrzymali w ostatnich dniach pięć osób, które dopuściły się dwóch ostatnich czynów.

Funkcjonariusze zatrzymali w Marszewie do kontroli skodę, za kierownicą której siedział 26-letni mieszkaniec Czermina. – Policjanci, znaleźli w pojeździe środki narkotyczne w postaci marihuany i amfetaminy. 26-latek został przewieziony do pleszewskiej komendy, gdzie został przesłuchany, a następnie osadzony w policyjnym areszcie – wyjaśnia st. asp Monika Kołaska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie.

Kryminalni przeszukali także mieszkanie mężczyzny. Znaleziono w nim 95,5 grama suszu marihuany oraz urządzenia służące do ważenia i porcjowania narkotyków. Kolejne działania policji doprowadziły do zatrzymania następnych mieszkańców gminy Pleszew w wieku 25, 28 i 29 lat. – W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych policjanci zabezpieczyli susz roślinny w postaci marihuany o wadze ponad 1,5 kg, a także woreczki foliowe do porcjowania narkotyków – dodaje.

Wszystkie cztery osoby zostały aresztowane. 26- i 28-latek usłyszeli zarzuty posiadania i sprzedaży narkotyków, a pozostała dwójka – posiadania ich. Prokurator zastosował wobec nich dozory policyjne oraz poręczenia majątkowe. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do podobnego zatrzymania doszło także na terenie powiatu kaliskiego. Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej 21-latka, który również miał przy sobie narkotyki. Odpowie zarówno za ich posiadanie, jak również handel.

Do zatrzymania auta do kontroli doszło w centrum Kalisza. Uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie 21-latka, a także waga, która znajdowała się na jednym z siedzeń pojazdu. Kontrola wykazała, że kierowca miał przy sobie woreczek z narkotykami. – Policjanci zabezpieczyli ponad 130 gram różnego rodzaju substancji psychoaktywnych o łącznej, czarnorynkowej wartości ponad 3,5 tys. zł – wyjaśnia asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty. Jemu również grozi do 10 lat więzienia.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick