Pięć medali MP ostrowskich lekkoatletów w Rzeszowie!

Worek z medalami już pierwszego dnia rozwiązała Olga Szlachta, która wygrała konkurs trójskoku z fenomenalnym życiowym wynikiem 12,98. Wynik Olgi to w tym momencie najlepszy wynik na świecie w hali w tej kategorii wiekowej. Czwarte miejsce z poprawionym rekordem życiowym, bo aż o 20 cm (11,47m) zajęła Zosia Losy.

Drugiego dnia srebro w biegu na 60 metrów wywalczył Dawid Grząka (6,81s), który na dużym luzie przebrnął przez eliminacje. To już szósty indywidualny medal mistrzostw Polski Dawida. W wielkim finale uległ tylko wielokrotnemu rekordziście Polski Markowi Zakrzewskiemu (6,70s).

Prawdziwy popis dała sztafeta 4x400m Mix U20, która pobiegł w składzie: Kacper Zimniak, Amelia Płócienniczak, Piotr Stojanowski i Dagmara Asamcio. Patrząc na poszczególne składy, ostrowski zespół nie był zaliczany do głównych faworytów do medali, jednak niesamowity charakter, poświęcenie i wola walki zdecydowały że wyszarpali brązowy medal ze świetnym czasem 3.39,61.

Pierwszy medal w swojej karierze wywalczyła Lena Kanicka w konkurencji skoku w dal. Zawodniczka KS Stal LA zajęła trzecie miejsce z wynikiem 5,42m – kategoria U18. Srebro w biegu na 200 metrów wywalczyła Ewa Piaszczyńska. Zrobiła to w wielkim stylu bijąc w finale swój rekord życiowy z czwartego toru – 25,22s!