Pięć jednostek OSP z ministerialnym dofinansowaniem

0
Fot. chocz.pl
Piły spalinowe, agregat, parawan i latarki to tylko część sprzętu, który trafił do pięciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Chocz (pow. pleszewski). To efekt dofinansowania z Ministerstwa Sprawiedliwości, które przyznano temu samorządowi.

26 260 zł – tyle dokładnie trafiło na konto gminy Chocz z dofinansowania przyznanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu potrzebnego ochotniczym strażom pożarnym. Dotacja trafiła do pięciu jednostek: OSP Chocz, OSP Józefów, OSP Kuźnia-Piła, OSP Kwileń i OSP Niniew.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Najwięcej, bo ponad 9 tys. zł otrzymali ochotnicy z Chocza. Najmniej (1,8 tys. zł) – strażacy z Józefowa. Nikt jednak nie narzeka, bo w małych jednostkach każdy grosz się przyda. Tym bardziej, że wydatków jest sporo. Pieniądze przyznane przez ministerstwo zostały wydane m.in. na pilarki, agregat prądotwórczy, parawan potrzebny do osłonięcia miejsca wypadku i latarki.

Jednostki, które otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Sprawiedliwości:
OSP Chocz – 9.274,00 zł
OSP Józefów – 1.845,00 zł
OSP Kuźnia-Piła – 5.569,00 zł
OSP Kwileń – 4.412,00 zł
OSP Niniew – 5.160,00 zł

Do ochotników trafiło już w tym roku niemal 200 tys. zł z budżetu gminy, za które kupiono m.in. paliwo, opłacono energię, ubezpieczenia budynków, pojazdów i strażaków, wyremontowano samochody, a także kupiono łopaty, siekiery oraz wodery.

Wybrane większe inwestycje zrealizowane w tym roku:
OSP Kwileń – utwardzenie terenu (40 tys. zł)
OSP Chocz – budowa parkingu (37 tys. zł), remont podnośnika (10 tys. zł), zakup urządzeń wielofunkcyjnych (3,2 tys. zł), środek pianotwórczy i oprawa kroniki (3,4 tys. zł)
OSP Niniew – remont samochodu (1 tys. zł)
OSP Józefów – remont samochodu (600 zł)

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick