Piąta najwyższa renta z ZUS-u jest wypłacana w Ostrowie!

6
Fot. Pixabay
Renta w wysokości 1 029,80 zł? To bardzo realna kwota. A świadczenie opiewające na 27 338 zł? Jest równie realne. To najwyższa wypłacana obecnie kwota mieszkańcowi Polski z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z wyliczeń, do których dotarł dziennik "Fakt" wynika, że w krajowej czołówce znajduje się także Ostrów Wielkopolski. Tutaj rekord wynosi niemal 15 tys. zł.

Czy z renty z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych da się wyżyć? Niektórzy powiedzą, że to kropla w morzu potrzeb, a otrzymywana co miesiąc kwota nie wystarcza na podstawowe potrzeby. Niektórzy mają jednak inne zdanie na ten temat. Szczególnie jeśli co miesiąc widzą na swoim koncie przelew na pięciocyfrową kwotę.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Przepaść w wysokości rent wypłacanych przez ZUS jest ogromna. Jak podaje dziennik „Fakt”, „Najniższa renta z tytułu całkowitej niezdolności do pracy wynosi obecnie 1 029,80 zł brutto, przeciętna – 1 781,95 zł brutto”. To drobne w porównaniu z kwotami, które inkasują nieliczni. Rekordzistą jest mieszkaniec Piły, który dostaje 27 338 zł. Do tak wyśrubowanego rekordu daleko pozostały. Na drugim miejscu jest osoba z Krakowa, która inkasuje „raptem” 17 694 zł. W ścisłej krajowej czołówce jest także mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego, który otrzymuje od ZUS-u 14 746 zł. To piąty najwyższy wynik w skali kraju według danych opublikowanych w „Fakcie”.

Jak czytamy na stronie dziennika, wysokość rent jest wyliczana na podstawie wzoru emerytur tzw. „starego systemu”. „Dużą role w ich wysokości odgrywają więc lata pracy z najlepszymi zarobkami, które wskaże nam sam zainteresowany. Co za tym idzie, o wysokości świadczenia decyduje 10 lat w ostatnim 20-leciu lub 20 wybranych lat pracy z całego życia zawodowego” – czytamy w wypowiedzi Wojciecha Andrusiewicza, rzecznika ZUS-u cytowanego przez „Fakt”.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

  1. Kto płacił uczciwie skladki do ZUS I PRZEPRACOWAŁ 45 LAT napewno nie jest poszkodowany. Tylko kombinatorzy i oszuści na skladkach narzekają!

    • Glupoty opowiadasz. Jestem budowlańców 90 procent firm w Ostrowie Wlkp płac i najniższe wynagrodzenie a resztę w kopertach.Bede miał mała emeryturę i to ja niby państw o okradam?

    • GlupJestem oty opowiadasz. Jestem budowlancem w OSTROWIE Wlkp 90 PROCENT firm płaci najniższe wynagrodzenie a resztę w kopercie będę miał małą emeryturę i według Ciebie to sam sobie jestem winny?

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick