Perfekcyjny mecz. Teraz walka o złoto

Czwartkowy mecz był popisem w wykonaniu koszykarzy BM Slam Stal. To była demonstracja siły, jaką ma zespół trenera Emila Rajkovića. Ostrowianie zagrali kapitalnie od samego początku. Po I kwarcie prowadzili 22:14, natomiast do przerwy było 46:38 dla gości.

W II połowie obraz gry nie uległ zmianie. Ostrowski zespół grał świetnie. Gospodarze nie mieli żadnej odpowiedzi na tak dysponowanych ,,Stalowców”. To była rozważna, poukładana koszykówka. W imponujący sposób ostrowianie budowali swoje ofensywne akcje. Notowali efektowne zagrania, kończąc mecz z dorobkiem 23 asyst.

Ostatnia kwarta była jedynie dopełnieniem formalności. W 33 minucie przewaga ,,stalówki” wynosiła 17 punktów. Gospodarze zostali znokautowani. Ostrowianie tymczasem wyprowadzali kolejne ciosy, sięgając po efektowny sukces 92:78.

Półfinałową rywalizację ostrowianie wygrali 3:1. Po raz pierwszy w historii zespół BM Slam Stal wywalczył awans do finału mistrzostw Polski. Wczoraj więc byliśmy świadkami historycznego wydarzenia. To jednak nie koniec. Ostrowianie już teraz zapowiadają, że ich celem jest złoty medal i tytuł mistrzów Polski.