Perełka w końcu nabierze dawnego blasku?

0
Niebawem rozpoczną się pierwsze prace remontowe zabytkowego dworca PKP w Nowych Skalmierzycach. W planach inwestycji przewidziano naprawę stropu poddasza i konstrukcji dachu, renowację wieży i przemurowanie kominów. Koszt remontu całego budynku, gdzie ma się przenieść m.in. biblioteka publiczna oraz urząd stanu cywilnego szacowany jest na 30 milionów złotych i ma potrwać kilka lat.

Budynek zabytkowego dworca PKP przejęły władze Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce pod koniec grudnia 2015 drogą darowizny. Magistrat ogłosił właśnie przetarg na wybór wykonawcy pierwszych prac budowlanych.

Remont ma się rozpocząć w połowie lipca i ma potrwać do końca listopada. Zgodnie z założeniami do budynku dworca ma zostać przeniesione Centrum Kultury, Biblioteka Publiczna oraz Urząd Stanu Cywilnego.

Ponad 100 letni Dworzec PKP jest prawdziwą perełką architektoniczną nie tylko Nowych Skalmierzyc, ale całego regionu. – Modernizacja całego obiektu to koszt 30 milionów złotych – mówi Zdzisław Mielczarek, sekretarz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce.

4 stycznia 2017 gmach dworca wpisano do rejestru zabytków, pod nazwą budynek dworca celnego w zespole stacji granicznej Skalmierzyce.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick