Pepe – pierwszy album ostrowskiego twórcy muzyki elektronicznej

0
Pepe to młody ostrowianin - Piotr Rajski, którego twórczość znają wszyscy interesujący się muzyką elektroniczną. Kilka dni temu światło dzienne ujrzał jego debiutancki album zatytułowany "Afterimages”, a singiel pt. "Fade" jest coraz popularniejszy na kanale youtube.

„Fade” to pierwszy singiel z debiutanckiego albumu Pepe „Afterimages”, który ukazał się 25 września 2020 roku nakładem U Know Me Records.

POSŁUCHAJ UTWORU „FADE” TUTAJ

– „Afterimages” to 8 piosenek inspirowanych moją babcią. Rozdarty różnymi wspomnieniami, postanowiłem ułożyć je w dźwiękach, aby odzwierciedlić emocje, które towarzyszyły mi za każdym razem, gdy spędzałem z nią czas. To także próba oswojenia ukrytego złość, melancholia i smutek spowodowany odejściem bliskiej osoby – mówi o albumie jego autor, Piotr Rajski.

W warstwie muzycznej dominują brytyjskie brzmienia jak Mount Kimbie, Actress czy Gold Panda. Nagrania terenowe są mieszane z samplami i instrumentami na żywo, tworząc bogaty i emocjonalny kolaż elektroniki lo-fi. Gościnnymi wykonawcami na płycie są: Runforrest – jeden z najciekawszych młodych głosów w Polsce oraz Lena Osińska – autorka tekstów i wokalistka zespołu SONAR ze swoim niezwykle zmysłowym głosem.
Miks i mastering wykonał Paweł Bartnik (inżynier dźwięku i właściciel studia heavyweight.pro), okładkę płyty zaprojektowała Beata BARRAKUZ Śliwińska na podstawie zdjęć babci z archiwów rodzinnych Pepe. Wideoklip „Fade” został nagrany, zredagowany i wyprodukowany przez Mateusza Wołoczko.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick