Pędził 110km/h. Stracił prawo jazdy

1
Funkcjonariusze z Wydziału Drogowego zatrzymali kolejnego pirata drogowego. Tym razem miało to miejsce w gminie Godziesze Wielkie (powiat kaliski). Młody kierowca w terenie zabudowanym pędził z prędkością 110km/h.

Kierowcą volkswagena craftera okazał się 21-letni mężczyzna. – Kierowca otrzymał 400zł mandatu oraz 10 punktów karnych. Policjanci też natychmiast zabrali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy – informuje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej komendy.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

Policjanci przypominają, że kierowca, który dwukrotnie przekroczy dozwoloną prędkość utraci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeśli mimo tego kolejny raz wsiądzie za kierownicę, okres też wydłuży się do pół roku. W przypadku, gdy złapanie po raz trzeci złapany przez policję, całkowicie traci swoje uprawnienia. Jeśli nadal będzie chciał prowadzić samochód, będzie musiał podejść na nowo do egzaminu.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Chyba młoda policjantka tak „aktywnie ” tam działała . Jechałem tam ale w poniedziałek ,,, Uniknąłem mandatu (75Km/h) bo wyprzedził mnie Transit z firmy budowlanej. Ponoć są braki na 500+… i należy wyrobić …normy ! Współczuję .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick