Po przegranych w trzech ostatnich meczach, niedzielne Derby Wielkopolski urosły do rangi meczu o życie dla Moonfin Malesy Ostrów, która podobnie jak w Poznaniu prowadziła przez większą część spotkania, żeby dać sobie wyrwać zwycięstwo w ostatnich biegach. Ostatecznie skończyło się podziałem punktów, jednak to PSŻ dzięki wygranej 46:44 na własnym torze wywozi z Ostrowa Wielkopolskiego bonus.
Mecz 8. kolejki Metalkas 2. Ekstraligi rozpoczął się po myśli gospodarzy. Dwa pierwsze wygrane biegi i prowadzenie 9:3 pozwalało myśleć o szczęśliwym finale. Tym bardziej, że swoje biegi wygrywali Oliver Berntzon, Grzegorz Walasek i Frederik Jakobsen. Dobrze radzili sobie juniorzy. Sytuacja zaczęła się zmieniać po biegu siódmym, którego nie był w stanie ukończyć Berntzon. Kapitanowi Moonfin Malesy Ostrów wypadł podczas biegu bark i z ogromnym bólem opuszczał tor. Nie był w stanie kontynuować jazdy w niedzielę.
Trener Kamil Brzozowski próbował ratować się zmianami. Jednak w drugiej części zawodów wszyscy żużlowcy gospodarzy jechali w kratkę. Anders Rowe po jednej trójce, w kolejnych biegach przywoził same jedynki. Na trasie walczył Filip Seniuk. Frederik Jakobsen nie był w stanie pokonać liderów gości – Ryana Douglasa czy Bartosza Smektały. Na domiar złego w dwóch swoich ostatnich biegach motocykl defektował Grzegorzowi Walaskowi. PSŻ po tym, jak przegrywał w pierwszej części zawodów ośmioma punktami, kolejny raz wrócił do meczu, zapewniając sobie w ostatnim biegu dnia remis 45:45 i punkt bonusowi.
Moonfin Malesa Ostrów – 45 pkt.
9. Oliver Berntzon – 3 (3,d,-,-,-)
10. Luke Becker – Z/Z
11. Sebastian Szostak – 4+2 (1,2*,1*,0,-)
12. Grzegorz Walasek – 6+1 (0,3,2,d,1*,d)
13. Frederik Jakobsen – 13 (1,3,3,2,2,2)
14. Paweł Sitek – 5 (3,2,0)
15. Filip Seniuk – 7+1 (2*,1,2,2)
16. Anders Rowe – 7+2 (1,3,1*,1,1*)
Hunters PSŻ Poznań – 45 pkt.
1. Matias Nielsen – 2+1 (0,0,-,2*,0)
2. Szymon Szlauderbach – 9+1 (2*,2,3,1,1)
3. Norick Bloedorn – 4+1 (2,1,1*,0)
4. Bartosz Smektała – 9 (3,0,-,3,3)
5. Ryan Douglas – 16 (3,2,2,3,3,3)
6. Kacper Teska – 1 (1,w,-)
7. Tobiasz Jakub Musielak – 4 (0,1,0,3)
8. Francis Gusts – 0 (0)
niedziela, 22 czerwca, 2025
O pechu można mówić jak w lotka będą grali.
niedziela, 22 czerwca, 2025
Berntzon, Szostak i Walasek zrobili wspólnie 13 oczek, czyli tyle co Jacobsen sam. Juniorzy wywalczyli razem 12 pkt. i pokazali tym rutyniarzom, że jak się chce, to można. Kolejny rok spisany na straty.
niedziela, 22 czerwca, 2025
Dramat dramat dramat więcej proszę sobie samym odpowiedzieć
poniedziałek, 23 czerwca, 2025
Napisałem komentarz odnośnie wczorajszego meczu i został on niestety usunięty. W związku z tym mam prośbę, aby nie zachęcać do komentowania i zawracania głowy czytelnikom.