Historyczny sukces Pawła Sitka! Stanął na podium IMP

Młody i utalentowany wychowanek TŻ Ostrovii Paweł Sitek znowu triumfuje. Właśnie zdobył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc. To historyczny sukces.

Paweł Sitek (pierwszy z lewej) na podium w Świętochłowicach / fot. TŻ Ostrovia

To był świetny start zwieńczony historycznym sukcesem. Ostrowski żużlowiec Paweł Sitek zdobył srebro Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc.

Finałowa rywalizacja w Indywidualnych Mistrzostwach Polski była możliwa dzięki dobrej postawie w serii zasadniczej, w której zdobył 14 punktów. Pierwsza finałowa rywalizacja odbyła się w Łodzi, gdzie młody chłopak z Ostrowa zajął 3. miejsce (za Maksymilianem Pawełczakiem i Karolem Szmydem).

Drugi finał odbył się w Gdańsku, gdzie Sitek na podium nie stanął. Uplasował się tuż za nim tracąc 2 punkty do „pudła”.

Trzecia odsłona najważniejszej części rywalizacji została zorganizowana w Świętochłowicach i właśnie tam 30 września Paweł Sitek osiągnął historyczny wynik nie tylko dla siebie, ale i dla klubu.

Zawodnik TŻ Ostrovii wiedział, o co toczy się walka. Spisał się znakomicie wygrywając rywalizację w Świętochłowicach. Dodatkowo zajął 2. miejsce w ogólnej klasyfikacji finałowej Indywidualnych Mistrzostw Polski w klasie 250cc.

Młody ostrowianin pokonał w decydującym momencie Maksymiliana Pawełczaka i zdobył aż 17 punktów.

To kolejny sukces tego zawodnika w ostatnich tygodniach. Raptem miesiąc temu informowaliśmy o jego udanej rywalizacji w Mistrzostwach Europy Par w klasie 250cc.