Paweł Juszczyszyn przyjedzie do Ostrowa. Kiedy spotkanie z sędzią?

26
Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie odwiedzi Ostrów Wielkopolski. Spotkanie z przedstawicielem władzy sądowniczej odbędzie się 18 lutego o godzinie 11.00 w n-Klubie przy ulicy Królowej Jadwigi. Na spotkanie zaprasza grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny "Łańcuch Światła".

Sędzia Paweł Juszczyszyn znany jest w Polsce z działań na rzecz obrony Konstytucji oraz dążenia do tego, by wykonano wyroki trybunałów europejskich ws. naruszeń przez Polskę prawa międzynarodowego. Emocje wzbudziły też listy poparcia dla sędziów nowej KRS. Kilka osób ze środowiska prawniczego wycofało swoje podpisy i ich zdaniem istnieje ryzyko, że wcale nie zostały wykreślone z listy.

Paweł Juszczyszyn, sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie, domagał się upublicznienia list poparcia sędziów do KRS, został zawieszony na w swoich obowiązkach na dwa lata.

Sędzia Sądu Rejonowego w Olsztynie odwiedził już Ostrów Wielkopolski w kwietniu ubiegłego roku. Został zaproszony na projekcję filmu „Sędziowie pod presją”. Teraz ponownie przyjedzie do miasta, by porozmawiać z mieszkańcami oraz lokalnymi politykami ugrupowań politycznych. „Grupa Obywatelska Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” zaprasza wszystkich, dla których ważną wartością jest praworządność. Zapraszamy m.in. młodzież zainteresowaną edukacją prawną oraz posłów i senatorów. Przedstawiciele ugrupowań politycznych: Koalicja Obywatelska, Polska 2050, Lewica i Polskie Stronnictwo Ludowe” – piszą organizatorzy.

Parlamentarzyści lokalni z tych czterech partii politycznych zostali zaproszeni jako przedstawiciele sygnatariuszy „Porozumienia dla Praworządności”. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Praworządności, który jest częścią projektu Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA. Inauguracyjne spotkanie odbędzie się 18 lutego 2023 roku (sobota) w n-Klubie przy ul. Królowej Jadwigi 10 w Ostrowie Wielkopolski i potrwa od 11.00 do 13.00. Tematem wiodącym spotkania będzie: „Dlaczego potrzebna jest nam praworządność”.

Fot. materiały organizatora
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

26 KOMENTARZE

 1. No to się mały kurdupel ucieszy, będzie mógł w imieniu prawa i Konstytucji zakapować (sygnalista) kolegę z kadry nauczycielskiej żonie ,że ja zdradza

 2. Potrzebny tu jak koszula w tyłku, nierób jeden. Jeden z tych co nie pasują mu przegrane wybory. Takich gamoni w naszym okręgu mamy wielu którzy żyją za nasze pieniądze.

  • Jeśli z nim walczą politycznie, to co, ma się podporządkować wytycznym „jedynej słusznej partii”?! I siedzieć jak mysz pod miotłą ziobry?!

 3. Niekompetentny pajac który bezkarnie wykończył rolnika. Kasta w Polsce może popełniać błędy, może działać na szkodę….kto ich za to ukaże jak oni sami siebie sądzą. Robić z upolitycznionego nie kompetentnego idioty idola to wierutne pośmiewisko dla i tak niecieszącego się szacunkiem wymiaru sprawiedliwości.

  • Jakieś konkrety? Dlaczego?… Tak bezpodstawnie ocenić i oczernić można każdego, tylko nie każdy sie do tego posuwa. Robią to tylko mali, zawistni ludzie…i wtedy, kiedy myślą, że są „niewidoczni”…, bo w internecie… Proszę przyjść i w oczy powiedzieć to temu panu oraz zaargumentować…

 4. Super! Bardzo mądry, kulturalny, inteligentny człowiek. Miałam okazję krótko rozmawiać przy okazji projekcji filmu „Sędziowie pod presją ” w kinie Helios. Aż przyjemnie posłuchać kogoś, kto ma coś ciekawego do powiedzenia, kto posiada wiedzę i kulturę osobistą. W dzisiejszych czasach to rzadkość…

  • Będzie można mu zadać pytanie ?przyjedzie tu jako sędzia czy jako polityk zadawać niewygodne pytania czy może uzna to za obrazę funkcjonariusza publicznego którego chroni immunitet ,może ktoś podpowie

 5. Czy ostrowskie środowisko sędziowsko prokuratorskie będzie się obecne😂? Czy strach przed …., No właśnie przed czym?

 6. Banda pisowców anonimowo obsrywa porządnego człowieka, który ma odwagę wskazywać na łamanie prawa w Polsce. Dzisiaj prawo w Polsce kształtują złodzieje i oszuści, w stylu kabaretowym, jak możemy oglądać – „wszyscy wstają i klaszczą”- Janusz Roch Kowalski

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick