Patryk Wykrota z brązem seniorów i złotem U-23, Natalia Benedykcińska ze złotem U-23!

To była kapitalna niedziela w wykonaniu lekkoatletów z Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejne triumfy na imprezie najwyższej rangi w Polsce, bo na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu, świętują pochodzący z Ostrowa lekkoatleci. W niedzielę mogliśmy się cieszyć z trzech medali Patryka Wykroty i Natalii Benedykcińskiej.

Dwa medale Patryka

Patryk Wykrota, który od niedawna reprezentuje barwy OŚ AZS Poznań, ale jest wychowankiem i wielokrotnym medalistą KS Stali LA Ostrów Wielkopolski, znów zadziwił. Podczas Halowych Mistrzostwach Polski zdobył brązowy medal wśród seniorów i złoty w kategorii wiekowej U-23.

Patryk dostał się do finału biegu na 200 m z trzecim czasem eliminacji (21,48 s). W biegu medalowym uzyskał nieco gorszy czas (21,68 s), ale pozwoliło mu to na zajęcie trzeciego miejsca wśród seniorów, co jest ogromnym sukcesem. Raptem 0,2 s zabrakło do rekordu życiowego. Bardziej niż pobicie tego czasu może cieszyć fakt, że to nie jedyny medal pochodzącego z Ostrowa lekkoatlety. W równorzędnej rywalizacji, ale w kategorii wiekowej U-23 wywalczył złoto.

Pierwsza trójka w biegu na 200 m
I. Oliwer Wdowik – 21,09 s
II. Rafał Omelko – 21,33 s
III. Patryk Wykrota – 21,68 s

Złota Natalia

To nie jedyny sukces, który mieliśmy okazję świętować w niedzielę. Fenomenalnie spisała się także Natalia Benedykcińska, która również rywalizowała w Halowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Toruniu.

Zawodniczka rywalizująca w skoku w dal wywalczyła złoty medal w kategorii U-23. W klasyfikacji Open „Benek” ukończyła natomiast rywalizację na bardzo dobrym piątym miejscu z wynikiem 6,09 m, który jest tylko o centymetr gorszy od jej rekordu życiowego. Trenerze KS Stali LA jeszcze przed zawodami powtarzali, że Natalia nie jest bez szans w walce o medale. Tym bardziej, że miała czwarty wynik w tym sezonie wśród startujących zawodniczek (6,05 m). Ich słowa były prorocze i utalentowana lekkoatletka wraca do domu ze złotym krążkiem.