Patryk Wykrota w finale sztafety 4x100 m na Mistrzostwach Europy!

Po tym, jak w czwartek ostrowski lekkoatleta Patryk Wykrota zajął ósme miejsce w biegu na 200m (zawodnik puścił bieg ze względu na lekki dyskomfort w jego trakcie. Nie chciał ryzykować przed piątkowym startem w sztafecie), przyszedł czas na półfinał sprintu 4x100m z udziałem polskiej sztafety. Na trzeciej zmianie pobiegł właśnie Wykrota – wychowanek KS Stali LA Ostrów Wielkopolski.

Młody lekkoatleta spisał się bardzo dobrze i utrzymał trzecią pozycję w biegu. Przekazywanie pałeczek na poszczególnych zmianach też nie stanowiło problemu dla biało-czerwonych, którzy na iście sprinterskim finiszu obronili trzecią pozycję. To zapewniło im bezpośredni awans do finału.

Do najważniejszego biegu na tym dystansie zakwalifikowały się po trzy najszybsze drużyny z dwóch biegów oraz dwie spośród pozostałych zespołów, które miały najlepszy czas. Wygrali Niemcy przed Francuzami. Najlepszy czas w tym biegu – -spośród pozostałych zespołów w tym zestawieniu – osiągnęli Belgowie, którzy zajęli czwarte miejsce.

Polska sztafeta 4x100m wystąpiła w składzie: Dominik Kopeć, Przemek Słowikowski, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda. Osiągnięty przez nią czas to 38.60s.

Finałowy bieg zaplanowano na niedzielę, 21 sierpnia o 21:12. Polacy pobiegną obok Włochów, Belgów, Holendrów, Brytyjczyków, Niemców, Francuzów i Szwajcarów.