Patryk Wykrota w finale sztafety 4×100 m na Mistrzostwach Europy!

5
Fot. fanpage KS Stal LA Ostrów Wielkopolski
Sztafeta męska, która rywalizowała w piątkowe przedpołudnie w biegu 4x100m, zakwalifikowała się do finału. Na trzeciej zmianie dobrze spisał się Patryk Wykrota - wychowanek KS Stali LA Ostrów Wielkopolski. Utrzymał przewagę nad rywalami, co pozwoliło jego koledze na czwartej zmianie walczyć o zajmowane trzecie miejsce, a co za tym idzie, bezpośredni awans do finału. Wygrali Niemcy przed Francuzami.

Po tym, jak w czwartek ostrowski lekkoatleta Patryk Wykrota zajął ósme miejsce w biegu na 200m (zawodnik puścił bieg ze względu na lekki dyskomfort w jego trakcie. Nie chciał ryzykować przed piątkowym startem w sztafecie), przyszedł czas na półfinał sprintu 4x100m z udziałem polskiej sztafety. Na trzeciej zmianie pobiegł właśnie Wykrota – wychowanek KS Stali LA Ostrów Wielkopolski.

Młody lekkoatleta spisał się bardzo dobrze i utrzymał trzecią pozycję w biegu. Przekazywanie pałeczek na poszczególnych zmianach też nie stanowiło problemu dla biało-czerwonych, którzy na iście sprinterskim finiszu obronili trzecią pozycję. To zapewniło im bezpośredni awans do finału.

Do najważniejszego biegu na tym dystansie zakwalifikowały się po trzy najszybsze drużyny z dwóch biegów oraz dwie spośród pozostałych zespołów, które miały najlepszy czas. Wygrali Niemcy przed Francuzami. Najlepszy czas w tym biegu – -spośród pozostałych zespołów w tym zestawieniu – osiągnęli Belgowie, którzy zajęli czwarte miejsce.

Polska sztafeta 4x100m wystąpiła w składzie: Dominik Kopeć, Przemek Słowikowski, Patryk Wykrota, Mateusz Siuda. Osiągnięty przez nią czas to 38.60s.

Finałowy bieg zaplanowano na niedzielę, 21 sierpnia o 21:12. Polacy pobiegną obok Włochów, Belgów, Holendrów, Brytyjczyków, Niemców, Francuzów i Szwajcarów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

5 KOMENTARZE

  1. różnica 8 KLAS do pozostałych finalistów.To samo bedzie w finale sztafety.
    Duuuuuużo trzeba jeszcze trenować,aby cokolwiek osiągnąć.

    • No i co pustaku ,patryk z brązem ,a ty nadal sfrustrowany przed tv pis , matole idz i potrenuj a pozniej pisz, bravo patryk bravo ks stal

    • Być debilem, no cóż, taki twój los, ale żeby się tym publicznie chwalić ? Tego naprawdę nie rozumiem. A Rekord Polski to wg ciebie taki fuks – jak chcesz to potrzymam ci piwo i sam lepiej pobiegniesz. Mam radę: dalej bij niemca do pikseli na ekranie, a komentowanie zostaw mądrzejszym od siebie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick