DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Pas zieleni przy Głogowskiej zyska nowe kolory!

Ulica Głogowska, czyli jedna z główny arterii miasta ma zyskać więcej zieleni. Całość projektu ma kosztować 270 tysięcy złotych, a niespełna połowa kosztów to środki zewnętrzne z Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. – Widzimy, jak bardzo zyskują ostrowskie ulice, gdy pojawiają się na nich nowe drzewa. Tak jest choćby na naszym pięknym deptaku. To nie tylko efekt wizualny, ale także ekologiczny. W ciągu ulicy Głogowskiej nasadzonych zostanie 14 nowych drzew – dużych drzew o wysokości od 5 do 7 metrów i szerokości korony od 2 do 3 metrów. To również ponad 1500 metrów kwadratowych z nasadzeniami bylin i krzewów, również zadarniających – znakomicie nadających się do zacienionych miejsc. By wszystkie rośliny dobrze się tu przyjęły wymienimy grunt na bardzo urodzajny, wykonamy też podziemny system stabilizacji drzew. To będzie prawdziwa zielona rewolucja – przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ekologiczne korytarze w miastach mają za zadanie zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i ogranicza emisję szkodliwych gazów i pyłów trafiających do atmosfery. W trakcie upałów obniża temperaturę o 3,5 stopnia.

Ostrowski projekt otrzymał dofinansowanie razem z 11 pomysłami innych miast. Ekologiczny, miejski korytarz przy ulicy Głogowskiej otrzymał punktację dającą mu miejsce w pierwszej trójce.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • M
  Max

  czwartek, 3 czerwca, 2021

  To może wreszcie zniknie ten ochydny płot z płyt betonowych, oddzielający targowisko od ulicy Głogowskiej. Który to podziwiany jest przez wszystkich przejeżdżających przez centrum Ostrowa…

  Odpowiedz
 • B
  Beata

  czwartek, 3 czerwca, 2021

  Piękna sprawa – gratulacje. !

  Odpowiedz
 • R
  Robrob

  piątek, 4 czerwca, 2021

  Może jakieś wizualizacje
  Swoją drogą 100000 to tyle co nic

  Odpowiedz
 • GW
  glupek wioskowy

  piątek, 4 czerwca, 2021

  Najważniejszy punkt jeśli chodzi o podziemne przejście dla pieszych!

  Odpowiedz
 • P
  PIRANIA

  niedziela, 6 czerwca, 2021

  Ciekawe jak długo utrzyma się tam ta nowa zieleń- gdzie codziennie przejeżdża tysiące smrodziarzy ulic. Płot słuszna sprawa -szpeci -zresztą nie tylko on- brudne,obdrapane kamienice przy Głogowskiej szpecą. A kiedy miasto zajmie się np.wjazdem do Ostrowa z kierunku Katowice- w ciągu ulicy Wrocławskiej,gdzie okropne rowy z rdzewiejącymi barierkami ochronnymi tylko szpecą?

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz