Parking przy Staszica w Ostrowie przejdzie przemianę

4
Fot. Fanpage Beaty Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Parking dla samochodów przy ulicy Staszica w Ostrowie zostanie zmodernizowany. O kolejnych zmianach w mieście poinformowała prezydent miasta za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych. Miejsce dla kierowców w samym sercu miasta jest często użytkowany, a jego aktualny stan pozostawia wiele do życzenia.

Nie ma dnia, by parking przy ulicy Staszica w Ostrowie Wielkopolskim nie był zapełniony samochodami. Lokalizacja w samym centrum miasta jest udogodnieniem dla kierowców, którzy przyjeżdżają do śródmieścia załatwić swoje sprawy. To, że parking jest wyeksploatowany widać po nawierzchni, która jest w fatalnym stanie.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego poinformowała, że wyłoniono wykonawcę, który zajmie się zmodernizowaniem jednego z ostrowskich parkingów. „Potrzebę takiego remontu wskazywali często mieszkańcy tej części miasta, ale również inni ostrowianie parkujący w tym miejscu podczas wizyty w centrum. W przyszłym roku będą mogli już korzystać ze zmodernizowanego placu z odwodnieniem i wymalowanymi miejscami parkingowymi” – informuje Beata Klimek.

Parking przy ulicy Staszica to plac o wymiarach 25×40 m. Znajduje się tu także dojazd do bloków, garaże oraz wjazdy na posesję. – Zakres prac przy tej inwestycji obejmuje sfrezowanie, ale także w części rozebranie istniejących nawierzchni. Wykonane będą ścieki poprawiające odwodnienie nawierzchni parkingu, które podłączone zostają do istniejącej kanalizacji deszczowej. Ostatnim etapem będzie nowa nawierzchnia z betonu asfaltowego oraz chodnik i podjazdy z kostki brukowej – wymienia Marcin Wieruchowski, dyrektor MZD.

Dodatkowo na parkingu pojawią się dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia ma być zmodernizowana w taki sposób, aby te osoby mogły się tu swobodnie przemieszczać. Przetarg wygrała jedna z krotoszyńskich firm. Koszt inwestycji wyceniono na ponad 113 tysięcy złotych. Nowym parkingiem kierowcy będą mogli się cieszyć już w przyszłym roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick