Park Natury znowu zniszczony. Jest nagroda za pomoc w złapaniu sprawców

0
Park Natury w Odolanowie po raz kolejny został zniszczony / fot. UGiM Odolanów, grafika: wlkp24.info
Ofiarą wandali w Parku Natury w Odolanowie padło 17 betonowych płyt będących elementami ogrodzenia kompostownika. Sprawca bądź sprawcy uciekli, a zniszczenia pozostały. Na razie nie wiadomo, kto zniszczył płot. Burmistrz wyznaczył 1 000 zł nagrody za pomoc w znalezieniu sprawców.

Park Natury w Odolanowie to stałe miejsce wybryków wandali. Choć miał być wyłącznie atrakcją i miejscem relaksu dla mieszkańców, stał się „placem zabaw” dla wandali. W ostatnich latach regularnie informowaliśmy o efektach ich aktywności. Właśnie ponownie dali o sobie znać. „Nieznani sprawcy zniszczyli ogrodzenie wokół wysypiska odpadów roślinnych w Parku Natury. Dokładnie 17 betonowych płyt wokół kompostownika na biomasę zostało połamanych i wrzuconych do środka przez wandali” – informują przedstawiciele Gminy i Miasta Odolanów.

Burmistrz Marian Janicki wyznaczył nagrodę w wysokości 1 000 zł za pomoc w ujęciu sprawcy bądź sprawców. Osoby, które wiedzą, kto mógł zniszczyć ogrodzenie, mogą zgłosić się mailowo lub telefonicznie do Michała Hołysza (michal.holysz@odolanow.pl, 62 620 08 66 w godzinach pracy urzędu).

Pracownicy urzędu zapowiadają, że sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Jedna z największych dewastacji w ostatnich latach na terenie gminy Odolanów miała miejsce w listopadzie 2020 roku. Wtedy wandale połamali drewniane elementy ławek w Parku Natury. Wrzucono je do fontanny razem z kamieniami, które stanowiły część skalniaka. Ktoś próbował też włamać się do szopki, w której przechowywane są narzędzia. Rok wcześniej nieznani sprawcy zerwali instalację odgromową z dachu wigwamu.

W 2020 roku też wyznaczono nagrodę, ale wandale nie ponieśli kary.

WIĘCEJ NA TEMAT PARKU NATURY W ODOLANOWIE:

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick