Państwowa Inspekcja Pracy: Kontrole przebiegły spokojnie

3
W związku z ustawą o niedzieli z zakazem handlu, pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, w ubiegłą niedzielę kontrolowani placówki handlowe w celu wykrycia naruszeń.

Łącznie, na terenie 7 powiatów przeprowadzono 42 kontrole – W powiecie ostrowskim skontrolowano 8 punktów jednak nie dopatrzono się uchybień. Do sytuacji złamania prawa doszło w jednym z punktów, w powiecie kępińskim. Tam, zamiast właściciela lokalu, za ladą stał pracownik. Wobec właściciela wszczęto postępowanie mandatowe. Kara może wynieść od tysiąca do dwóch tysięcy złotych – powiedział Tomasz Kozłowski, kierownik ostrowskiego oddziału Powiatowej Inspekcji Pracy.

W związku z protestami jakie pojawiły się wśród pracowniku PIP-u, które dotyczą pracy w niedzielę, Tomasz Kozłowski informuje i wyjaśnia – Zgodnie z prawem, każdy pracownik Państwowej Inspekcji Pracy, pracując w niedzielę otrzymuje dzień wolny w tygodniu. Oficjalnie nie otrzymałem od przełożonego żadnych wytycznych w tej sprawie – dodał.

Kolejna kontrola, odbędzie się 18 marca zgodnie z planem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. A na jakiej podstawie działa PIP w wolną niedzielę. Powinni mieć płacone 200% za wolne niedziele i plus nagrody w wys. 50 tys. (co najmniej) rocznie!!! A może na pół roku. Skoro nieroby biorą po 70 – 80 tys. za nic to trzeba tych ludzi wynagrodzić – A kler dlaczego msze w niedziele odprawia??? Wolne dla swoich dzieci !!!! Są tak przepracowani, że powinni mieć wolne sobot , niedziele i poniedziałki !!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick