Pani Wiktoria skończyła 100 lat. Jeszcze niedawno pilotowała awionetkę

3
Fot. Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza
100. urodziny świętowała 30 listopada pani Wiktoria Holajda z Kalisza. To jedna z najstarszych mieszkanek miasta i regionu. Od najmłodszych lat pasjonuje się lotnictwem. Jeszcze przed wojną była pilotem w aeroklubie, a dwa lata temu pilotował awionetkę.

Ostatni dzień listopada był dla Pani Wiktorii Holajdy z Kalisza wyjątkowy w związku z przypadającymi na 100. urodzinami. Ten niezwykły jubileusz świętowała w gronie delegacji z urzędu miejskiego, ale przede wszystkim z najbliższymi, których ma całą gromadkę. Wychowała córkę, trzech synów i doczekała się dziewięciorga wnucząt oraz ośmiorga prawnucząt.

Z Kaliszem jest związana od ponad 50 lat, bo od tak dawna mieszka w najstarszym polskim mieście. Przyjechała tutaj z mężem w latach 60. minionego wieku.

Jej pasją od najmłodszych lat jest lotnictwo. Przed II wojną światową była pilotem w aeroklubie, ale nie porzuciła tego zajęcia niemal do 100. urodzin. W wieku98 lat pilotował awionetkę, ale na koncie ma także loty paralotnią. W wolnym czasie rozwiązuje krzyżówki.

Fot. Magdalena Bartnik – Kancelaria Prezydenta Miasta Kalisza
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. To chyba pomyłka 🤔 Pani ma sto lat a wygląda na 70! Brawo i bardzo dużo zdrowia i radości w każdym następnym przeżytym dniu. 200 lat życzę ❤️❤️❤️

  2. Gratulacje i dużo zdrówka dla Jubilatki. Przy okazji brawo dla UM w Kaliszu za publikację takich ładnych zdjęć. Jednak da się bez przytulasków włodarzy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick