Pani Stanisława świętuje 108. urodziny!

0
Fot. kalisz.pl
Stanisława Gruszka obchodzi 108. urodziny. Mieszkanka Kalisza, choć urodziła się 8 marca, świętowanie rozpoczęła kilka dni wcześniej. Z życzeniami zapowiedziało się tyle osób, że trudno byłoby pomieścić wszystkich na raz.

108. urodzin nie można sobie zaplanować. Nie można przewidzieć, czy się ich doczeka, co brutalnie pokazują liczby choćby Głównego Urzędu Statystycznego. Dlatego tym większa radość solenizantów oraz ich rodzin, kiedy ktoś osiąga tak wyjątkowy wiek.

Choć pani Stanisława Gruszka z Kalisza urodziła się 8 marca 1912 roku, to świętuje już co najmniej od początku weekendu. W piątek oficjalną wizytę najstarszej mieszkance tego miasta złożyła delegacja urzędników z prezydentem Krystianem Kinastowskim na czele. Nie zabrakło też rodziny i znajomych solenizantki.

Pani Stanisława jest rodowitą kaliszanką. Przez wiele lat była modystką i prowadziła salon w śródmieściu. Teraz cieszy się emeryturą, dziećmi oraz wnukami.

W 2020 roku w Kaliszu setne urodziny będą obchodzić trzy osoby. Kolejnych 15 mieszkańców tego miasta przekroczyło granicę 100 lat.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick