Pamiętali o polskim wojsku i „Cudzie nad Wisłą” [ZDJĘCIA]

0
Fot. fanpage prezydent Beaty Klimek
Południowa Wielkopolska, podobnie jak inne regiony kraju, uczciła w środę pamięć tych, którzy polegli w walce o wolność oddając cześć zasłużonym w związku ze Świętem Wojska Polskiego oraz 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

W Święto Wojska Polskiego i 98. rocznicę Bitwy Warszawskiej władze samorządowe, parlamentarzyści, poczty sztandarowe i członkowie Koła nr 2 Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Ostrowie Wielkopolskim uczcili pamięć tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość. Z tej okazji złożone zostały kwiaty i zapalone znicze pod obeliskiem upamiętniającym bohaterskie walki 60. Pułku Piechoty w 1939 roku.

Następnie zaproszeni goście spotkali się przy wspólnym stole, przy którym nie zabrakło m.in. porucznika w stanie spoczynku Edmunda Marczaka oraz pułkownika w stanie spoczynku Józefa Kuźmiaka, którzy w tym roku będą obchodzić kolejno 100. i 99. urodziny.

Podobnie wyglądały obchody w wielu miejscach Południowej Wielkopolski m.in. także w Kaliszu, gdzie uroczystości rozpoczęły się od mszy św. odprawionej w Katedra św. Mikołaja Biskupa. Następnie delegacje złożyły kwiaty i znicze przed kaplicą mjr. Stefana Waltera, dowódcy 29. pułku Strzelców Kaniowskich.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick