PAMIĘTAJ! Z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki

0
Podczas nachodzącej nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. To oznacza, że wskazówki naszych zegarków muszą cofnąć się o godzinę. Bardzo prawdopodobne, że jest to ostatnia zmiana czasu na zimowy w historii. UE chce wycofania tego zwyczaju.

Wielu mieszkańców państw członkowskich Unii Europejskiej wyraziło swoją opinię w sprawie zmian czasu. W ankiecie wzięło udział ponad cztery miliony osób. Aż 85% z nich opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

Opinię w tej sprawie wyrazili także czytelnicy portalu wlkp24.info. – Teraz przy czasie letnim wschód słońca na początku lata jest o 4.40, zachód o 20.45. Przy czasie zimowym wschód o 3.40 – widać już po 2.00 a zachód o 19.45 – ciemno ok. 21.00. Ja dziękuję wolę dłużej mieć jasno i po co ma świecić słońce tak wcześnie rano a właściwie w nocy? – pisze jeden z nich. – Jestem za zostawieniem czasu jak był przed tymi zmianami, wracamy do korzeni, czyli do czasu zimowego (czytaj naturalnego) – dodaje drugi.

Decyzję podejmie jednak Parlament Europejski. Każde z państw członkowskich UE musi określić się do 19 kwietnia 2019 roku. Ci, którzy wolą pozostać przy czasie letnim, ostatni raz przestawiliby zegarki 31 marca 2019 roku. Ci, którzy preferują czas zimowy, dokonaliby tego 27 października 2019 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick