Pałac w Kwiatkowie odzyska dawny blask

0
Dotąd szary i bez wyrazu, zyska żywe kolory i będzie piękniejszy dla oka. Mowie o Pałacu w Kwiatkowie, który nigdyś należał do majątku rodziny Lipskich. Teraz mieści się tam sala wiejska, z której mogą korzystać mieszkańcy Kwiatkowa. Oprócz odnowy budynku, obok powstała strefa wypoczynku i zabaw dla dzieci. Prace modernizacyjne mają zakończyć się wraz z końcem roku.

W ramach inwestycji wykonane zostaną m.in.: demontaż stolarki okiennej wraz z przekuciem i montażem drzwi metalowych do kotłowni, wykonanie strefy do odprowadzenia wód opadowych, skucie tynków na ścianach, elewacji, ościeżach, gzymsach i kominach, zagruntowanie podłoża, tynkowanie elewacji, likwidacja pęknięć nad oknami ścian, montaż we fugach prętów żebrowych, demontaż starych, zniszczonych rynien i rur spustowych, założenie nowych parapetów, demontaż i montaż instalacji odgromowej. 

Prace trwają już od września i mają zakończyć się wraz z końcem roku. Gmina Ostrów Wielkopolski przeznaczyła na ten cel 74 tysiące złotych. Odnowa budynku to nie wszystkie zmiany na tym terenie. Grupa Odnowy Wsi z Kwiatkowa postarała się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na postawienie wiaty oraz udoskonalenie placu zabaw dla dzieci.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick