DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Paduch wygrywa proces w trybie wyborczym. Grochowska: Nie otrzymałam zawiadomienia

Jakub Paduch, kandydat na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego – według postanowienia sądu – wygrał proces w trybie wyborczym z Elżbietą Grochowską.

Proces dotyczył komentarzy na Facebooku, które miała umieścić Elżbieta Grochowska. W ich treści miała napisać, że Jakub Paduch był przeciwny budowie Areny Ostrów. Dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu wydał postanowienie w trybie wyborczym. Oto treść postanowienia:

Sąd postanowił zakazać uczestniczce postępowania Elżbiecie Grochowskiej rozpowszechniania nieprawdziwych informacji, a dotyczących tego, że Jakub Paduch był przeciwny finansowaniu sportu zawodowego i że był przeciwny Arenie Ostrów.

Nakazać uczestniczce postępowania Elżbiecie Grochowskiej, aby opublikowała na swój koszt oświadczenie o następującej treści:

„Ja, Elżbieta Grochowska, przepraszam Pana Jakuba Paducha, kandydata na urząd Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, za podanie nieprawdziwych informacji w moim komentarzu na profilu na portalu Facebook w dniu 11 kwietnia 2024 roku, o tym, iż był on przeciwny finansowaniu sportu zawodowego oraz Arenie Ostrów”.

poprzez jego zamieszczenie na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook w terminie 24 godzin od uprawomocnienia się niniejszego postanowienia, przez okres jednego tygodnia w taki sposób, żeby każdy, kto będzie korzystał w danym czasie z tego portalu społecznościowego, mógł w pełni i bezpośrednio, bez dokonywania dodatkowych czynności zapoznać się z treścią oświadczenia, dodatkowo oświadczenie tego powinno być czytelne oraz wyłączona powinna być możliwość jego komentowania, w tym również przez uczestniczkę.

Zasądzić od uczestniczki postępowania na rzecz wnioskodawcy kwotę 240 złotych z tytułu zwrotu kosztów procesu wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie od dnia uprawomocnienia się postanowienia do dnia zapłaty.*

*pisownia oryginalna

Jakub Paduch skomentował to postanowienie w mediach społecznościowych pisząc: „Szkoda, że zamiast prezentować swój pomysł na Ostrów, moi oponenci postawili w tej kampanii na kłamstwa na mój temat. Dziś Sąd Okręgowy w Kaliszu potwierdził, że prezydencka radna Elżbieta Grochowska oczywiście kłamała mówiąc, że byłem przeciwny finansowaniu sportu czy Arenie Ostrów. Tyle warte są wszystkie te zarzuty obozu przeciwnego. Już w niedzielę postawmy na szczerość i prawdę w zarządzaniu naszym miastem”.

Redakcja naszego portalu skontaktowała się z Elżbietą Grochowską, która w rozmowie telefonicznej wydała krótkie oświadczenie: „Nie otrzymałam zawiadomienia o terminie rozprawy w trybie wyborczym. W związku z tym nie uczestniczyłam w tej rozprawie. Do teraz nie otrzymałam postanowienia sądu wraz z uzasadnieniem. Jeśli je otrzymam i będzie dla mnie niekorzystny, to odwołam się do sądu drugiej instancji. Nie napisałam nieprawdy i głęboko wierzę, że sąd drugiej instancji potwierdzi moją argumentację”.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • M
  myślący

  sobota, 20 kwietnia, 2024

  Przeraża mnie ta polityczna pseudoelita. Z każdej strony sceny…

  Odpowiedz
 • E
  Emerytka

  poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

  Dalszy ciąg kompromitacji p. Grochowskiej.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz