Pacjent z podejrzeniem koronawirusa trafił z Ostrzeszowa do Poznania

15
Fot. Pixabay
Szpital w Ostrzeszowie potwierdził, że w niedzielę wieczorem pacjent z podejrzeniem koronawirusa został przetransportowany do poznańskiego szpitala przy ul. Szwajcarskiej. W tej chwili trwa diagnostyka.

60-letni mężczyzna trafił w niedzielę na Izbę Przyjęć Szpitala w Ostrzeszowie. Pacjent miał objawy podobne do ty, które występują w związku z zakażeniem koronawirusem. Jak udało nam się ustalić, był w stanie na tyle dobrym, że został przetransportowany dedykowaną karetką do Szpitala Wielospecjalistycznego im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej.

Jak wyjaśnia lek. med. Andrzej Martynów, dyrektor do spraw medycznych ostrzeszowskiego szpitala, jego objawy były „znaczne”.

Pierwotnie został przyjęty na Izbę Przyjęć, gdzie do chwili transportu przebywał w odizolowanym pomieszczeniu. Po jego zabraniu, szpital wdrożył procedury opracowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, a więc wykonano dezynfekcję izby – mówi portalowi wlkp24.info lek. med. Andrzej Martynów.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

15 KOMENTARZE

 1. 25

  A ja mam pytanie. Wszędzie trąbki, żeby najpierw dzwonić do Sanepidu, to dlaczego ludzie bezmyślnie udają sie do szpitala na izbę przyjęć ???

 2. 3
  2

  Wczoraj kilka razy dzwoniłam do ostrzeszowskiego sanepidu… cisza… niedziela… W końcu po 40 minutach dodzwoniłam się na info 800…

 3. 5
  2

  Może zbyt mało informacji na temat gdzie się zgłosić…..zresztą jesteś chory …radz sobie sam ….służby sanitarne mają to gdzieś….tylko strach pozostał….siedź i nic nie rób….kto wypłaci zasiłki dla tych co nie pracują….?

 4. Władze powinny wprowadzić kwarantannę domową dla wszystkich Polaków nastepnie za pomocą policji oraz straży miejskiej dostarczać każdemu obywatelowi testy aby każdy mógł się przeklonać czy jest zakażony.

  • Zakładając ze robi się w Polsce 20 tys testów dziennie po szybkiej kalkulacji badania 37 milionów Polaków zajęłyby 5 lat trochę długa byłaby ta kwarantanna domowa

 5. Zapewnić testy i odzież ochronna dla pracowników służby zdrowia, a nie na ludzi naskakiwać, ze „okłamują „ służbę zdrowia… Człowiek faktyczne może nie wiedzieć, co mu dolega… już nie trzeba wyjeżdżać zagranice, żeby to złapać… a jeśli stary dziadek się dusi, a sanepid nie odbiera, to co robić? Zostawić go umierać, czy na SOR zadzwonić? Ja osobiście rozumiem tych pacjentów – nie rozumiem postępowania służby zdrowia… W tej sytuacji powinni być przygotowani, ze to może być Koronawirus… i nie ich to praca sprawdzać kontakty chorego i czy był ten chory ostatnio za granica, lecz musza okazać pierwsza pomoc i być przede wszystkim bezpieczni… Przecież od tygodnia PiS się chwalił jak super uposażone i przygotowani sa na walkę z koronawirusem – no to niech zadbają o pracowników służbę zdrowia a nie pretensje do pacjentów, ze niby „kłamią”

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick