Otwarli mieszkania czynszowe przy dźwiękach ludowej kapeli [ZDJĘCIA]

2
Fot. UM Jarocin
W Potarzycy powstało 78 mieszkań czynszowych w ramach programu "Mieszkanie+" realizowanego na terenie gminy od 2018 roku. Władze Jarocina zapowiadają, że w planach jest budowa 100 kolejnych mieszkań w trzech nowych lokalizacjach.

Oddano do użytku 78 mieszkań czynszowych. Dobiegła końca inwestycja w Potarzycy (gmina Jarocin). To kolejna lokalizacja, w której powstały tanie mieszkania na wynajem wybudowane przez Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Władze zachwalają nową lokalizację i polecają ją zwłaszcza rodzinom z dziećmi, bo w pobliżu jest szkoła z planetarium, boisko i sala gimnastyczna. Odległość od Jarocina wynosi ok. 10 km. Lokatorzy będą mieli do dyspozycji mieszkania o dwóch rozmiarach do wyboru: 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”. – Dzięki budowie mieszkań Jarocin wzbogacił się także o nowych mieszkańców i jest jednym z nielicznych miast w Wielkopolsce, w którym liczba mieszkańców rośnie. Będziemy je budować tak długo, jak długo będzie zapotrzebowanie. A ono cały czas jest, o czym świadczy zainteresowanie kolejnymi mieszkaniami, które buduje Jarocińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – zaznaczył podczas uroczystości otwarcia lokali burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

Wcześniej podobne mieszkania powstały w Siedlemienie oraz w Jarocinie (ul. Siedlemińska, ul. Leszczyce). Kolejne lokalizacje zostały już wyznaczone. Będą to: Witaszyce, Roszków, Mieszków. Łącznie 100. Do tej pory mieszkań czynszowych na terenie gminy powstało już 444. To dane od 2018 roku, kiedy ruszył program Mieszkanie+.

Rozłożony na lata projekt inwestycyjny, który cieszy się dużym zainteresowaniem (kolejka chętnych nie maleje), został zauważony podczas Międzynarodowego Forum Gospodarczego. W jego trakcie spółka JTBS, na której czele stoi Jerzy Wolski, otrzymała tytuł Lidera Gospodarki Regionalnej 2022. Doceniono właśnie budowę mieszkań czynszowych. Doceniono także to, że oprócz nakładów na budowę mieszkań, nasza spółka przeznacza ogromne środki finansowe na odnowienie i modernizację starych zasobów, rewitalizację kamieniczek. Do tej pory wydaliśmy ponad 15 mln zł na wykonanie tego typu zadań. W pełni odnowiliśmy prawie 80 procent starych zasobów spółki – zaznacza Jerzy Wolski, prezes Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

W uroczystości przekazania mieszkań wzięli udział m.in. lokalni mieszkańcy zrzeszeni w kapeli Zespołu Folklorystycznego „Snutki” z Potarzycy, władze samorządowe, sołtys Tomasz Radomski, sekretarz stanu w ministerstwie klimatu i środowiska Edward Siarka oraz poseł Dariusz Olszewski – parlamentarzysta Solidarnej Polski, który otworzył biuro poselskie w Jarocinie, choć dostał się do Sejmu z podwarszawskiego okręgu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick