Otrzymali dofinansowanie na Klub Seniora+

1
Już nie Świetlica Środowiskowa „Bratek”, a Klub Seniora+. Budynek przy ul. Zamkowej w Ostrzeszowie zmienia swoją specyfikę. Urząd Miasta i Gminy w Ostrzeszowie właśnie pozyskał dofinansowanie na ten cel.

Klub ma powstać najpóźniej do końca września 2019 roku. Na jego utworzenie władze Ostrzeszowa otrzymały dofinansowanie w wysokości 24 tysięcy złotych. – Pozyskane środki przeznaczone zostaną na doposażenie klubu m.in. w stanowiska komputerowe oraz meble i wyposażenie kuchni, bo jak wiemy, w miejscu tym również z myślą o seniorach, funkcjonuje świetlica „Bratek” – mówi Patryk Jędrowiak, burmistrz Ostrzeszowa.

Dodatkowo gmina zamierza wyłożyć na ten cel 8 tysięcy złotych. – To maksymalna dotacja, jaką mogliśmy dostać, ponieważ jak na razie nie jesteśmy klubem – dodaje Jędrowiak. Świetlica Środowiskowa „Bratek” przy ul. Zamkowej w Ostrzeszowie czynna jest przez cztery godziny dziennie. – Dzięki temu, że będzie to klub, wydłużą się godziny otwarcia. Do tej pory ze świetlicy korzystają najczęściej osoby należące do różnych sekcji Uniwersytetu Trzeciego Wieku – podkreśla włodarz Ostrzeszowa.

Chodzi o to, aby z tego miejsca mogli korzystać wszyscy seniorzy, a nie tylko Ci, którzy są członkami uniwersytetu. Tegoroczne dofinansowanie umożliwi również pozyskanie w kolejnych latach z programu Senior+ środków na działalność klubu. M.in. na zajęcia ze specjalistami oraz na basenie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. Jak się chce być studentem, to sobie trzeba zarobić albo odłożyć na własny komputer, bo dotacje, to niejednemu seniorowi będą w przyszłości potrzebne ale na opiekę zdrowotną albo na pampersy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick