Oto pierwsza stulatka w ostrowskim Dziennym Domu „Senior Wigor”

0
Była pewna, że doczeka najwyżej „osiemdziesiątki”. Kilka dni temu skończyła sto lat i nadal cieszy się ogromnym zdrowiem i ma nadzieję, że los da jej szansę na jeszcze kilka lat życia. Mowa o Elżbiecie Grzelak, mieszkance Ostrowa Wielkopolskiego, jednej z podopiecznych Dziennego Domu „Senior Wigor”. Jest pierwszą „domowniczką”, która doczekała tak sędziwego wieku i nadal ma siły uczęszczać w zajęciach.

Elżbieta Grzelak jako pierwsza w historii funkcjonowania Dziennego Domu „Senior Wigor” doczekała setnych urodzin spośród grona ponad trzydziestu podopiecznych placówki. Odznacza się także najlepszą frekwencją w „Senior Wigorze”, bo codziennie członkowie rodziny dowożą ją do miejsca, gdzie może w sposób bezpieczny spędzić wolny czas. – Rodzina musi pomóc jej w dostaniu się do placówki, ale później już sama doskonale sobie radzi. Porusza się bez problemu, uczestniczy w różnych zajęciach. Sama ma swoje pasje takie jak krzyżówki czy specjalne kolorowanki dla dorosłych. Jest przede wszystkim osobą bardzo towarzyską i potrafi z każdym znaleźć wspólny język – mówi kierownik Domu, Dorota Krysiak-Molenda. Wielu uczestników „Senior-Wigora” potwierdza, że pani Elżbieta jest osobą niekonfliktową i bardzo spokojną, to cenią w niej najbardziej.

Seniorka jest najstarszą uczestniczką Dziennego Domu „Senior Wigor” w Ostrowie, dlatego też w mijającym tygodniu zorganizowano dla niej przyjęcie urodzinowe. Kolejną osobą „w kolejce” do tak zacnego jubileuszu spośród grona domowników jest 95-letni pan Julian. Jeśli szczęście będzie mu sprzyjać, za 5 lat również otrzyma niespodziankę w postaci urodzinowej imprezy.

Udało nam się porozmawiać z Elżbietą Grzelak, w załączonym materiale fragment tej rozmowy. Zobaczcie sami jak sprawna i wciąż pełna energii jest jedna z najstarszych seniorek w Ostrowie Wielkopolskim.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick