DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Oszustwo na "tacho"? Nie tym razem

O tym, że nieuczciwi kierowcy próbują oszukiwać tachograf, a przy okazji policję, doskonale wiedzą nie tylko ci pierwsi, ale też ci drudzy. Funkcjonariusze ostrowskiej komendy nie dali się nabrać na sztuczki kierującego ciężarówką, którego zatrzymali do kontroli.

Fot. KPP Ostrów Wlkp.

– Podczas analizy wydruku aktywności kierowcy, sprawdzania zapisów z tachografu okazało się, że kierujący rejestrował odpoczynek, choć w rzeczywistości cały czas jechał. Za złamanie obowiązujących przepisów zostało zatrzymane kierowcy prawo jazdy. Ponadto kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili też samochód, który prowadził 48-latek z województwa mazowieckiego. Znaleźli w nim urządzenie pozwalające na nierejestrowanie aktywności jazdy. – Po podłączeniu urządzenia tachograf mógł nawet w trakcie jazdy rejestrować fikcyjny odpoczynek – dodaje.

Dokumentacja z kontroli oraz lista stwierdzonych naruszeń, które to sporządzili policjanci, trafi do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu. To właśnie ta instytucja będzie prowadziła dalsze postępowanie administracyjne. Osobne postępowanie ma zostać wszczęte wobec przewoźnika, który może zapłacić karę w wysokości nawet do 10 tys. zł.

Fot. KPP Ostrów Wlkp.
Fot. KPP Ostrów Wlkp.
3 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Komentarze (3)
 • M
  Marco

  niedziela, 14 kwietnia, 2024

  Kierowca sam siebie oszukiwał podkładając się dla pracodawcy i to pracodawcą powinien nie 10tysi a sto zapłacić za montarz tego urzadzenia

  Odpowiedz
 • L
  Leon

  niedziela, 14 kwietnia, 2024

  Czy inspektor nie moze zrobic jakiegos wydruku z etola,tam byloby zapisane i wtedy polaczyc z tachem i wtedy firmie licencje zabrac na pol roku a kierowcy 3miesiace zabrac prawko i wyslac na prace do kamieniolomu,jeszcze mandat 10000zl. Tez jestem kierowca i nierozumiem takich debili. Tyle sie walczylo zeby jezdzic legalnie to taki ku… psuje robote. Zero litosci panie,panowie inspektorzy.

  Odpowiedz
 • W
  Wozak

  niedziela, 14 kwietnia, 2024

  Po 1 ,kierowca nie zamontował sobie takiego urządzenia oszukującego tachograf sam bo to sporo kosztuje. Po2 kierowca jeżeli znalazł prawko w czipsach to go zrozumie. Dla mnie to obydwaj powinni paść barany.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz