DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Oszustwa na BLIK-a wciąż popularne. Mieszkańcy regionu stracili pieniądze

Niestety, oszustwa na BLIK-a są wciąż popularne i tym sposobem mieszkańcy regionu mogą stracić swoje pieniądze. Przekonali się o tym mieszkańcy powiatu ostrzeszowskiego. 

Ostrzeszowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie przed dwoje mieszkańców powiatu.  – Według relacji zgłaszających, czyli 39-letniej mieszkanki gminy Mikstat oraz 33-letniego mieszkańca gminy Ostrzeszów, sprawca poprzez bezprawne wygenerowanie kodów BLIK dokonał za ich pośrednictwem wypłaty gotówki z posiadanych przez nich kont powodując straty o łącznej kwocie około 3000 złotych – informuje st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Policjanci apelują, by zachować szczególną ostrożność i baczniej weryfikujmy otrzymywane od rodziny lub znajomych wiadomości z prośbą o udzielenie szybkiej pomocy finansowej. – Jeżeli ktoś z naszych znajomych prosi nas o wykonanie szybkiego przelewu lub o podanie kodu BLIK zadzwońmy do takiej osoby i upewnijmy się, że to ona jest autorem wiadomości i faktycznie znalazła się w sytuacji, w której prosi o nasze wsparcie – przypomina Hańdziuk.

Bardzo często zdarza się, że przestępcy udają, że podany wcześniej numer nie zadziałał i proszą ofiarę o ponowne wysłanie nowego numeru. Ponadto jeśli ktoś nie korzystał z takiej formy płatności, przestępcy instruują ofiarę krok po kroku jak ma postąpić by móc ten numer z systemu bankowego otrzymać. Policjanci apelują też o informowanie ich o każdej próbie wyłudzenia pieniędzy. 

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz